Kuo geriausia šildyti namus?

Dažnam nuosavo namo statytojui tenka daug atsakomybės įvairių statybos darbų metu. Kiekviename darbų etape reikia priimti atitinkamą sprendimą bei pasirinkti tinkamas medžiagas. Visi, net ir smulkiausi statybų darbai, yra svarbūs. Dar svarbesnė yra jų atlikimo kokybė. Nes palikus net ir menkiausią broką, jis vėliau gali turėti neigiamos įtakos gyvenimo name kokybei.

Namo šildymo klausimas dažniausiai laikomas vienas iš svarbiausių. Natūralu, nes Lietuvoje šiltasis metų laikas trunka sąlyginai trumpai. Tad šildyti patalpas tenka beveik pusę metų. Būtent todėl labai svarbu nuspręsti, kokio tipo šildymo šeimininkai norėtų. Taip pat svarbu pasikonsultuoti su šildymo sistemų profesionalais, kurie kiekvienu konkrečiu atveju rekomenduotų racionaliausią šildymo būdą. Arba galbūt keleto šildymo variantų kombinaciją.

Krosnelė ar židinys?

Dauguma mano, kad šie du mano šildymo įrenginiai turėtų šildyti vienodai. Specialistai teigia, kad krosnelė visgi šildo šiek tiek geriau. Taip yra todėl, kad krosnelės aušinimas vyksta efektyviau. Tuo tarpu židinio įrengimas yra racionalesnis pasirinkimas, kai norima apšildyti daugiau patalpų, naudojant ortakius.

Kadangi šiuo metu tiek butuose, tiek ir namuose vyrauja didesnės erdvės, perkant kokybiškas krosneles šildymas jomis būtų efektyvesnis. Pati krosnelė ir įrengimas taip pat kainuoja mažiau nei židinys. Dažnam klientui tai labai svarbus argumentas priimant sprendimą.

Paprastai krosnelė montuojama ten, kur židinys netilptų. Ir taip patalpoms teikiama papildoma šiluma. Nesudėtingi transportavimo ir montavimo darbai šiam šildymo įrenginiui suteikia dar daugiau privalumų.

malkine krosnele

Ekologiškas pasirinkimas

Gyventojai vis labiau domisi ekologišku gyvenimo būdu ir stengiasi kuo mažiau teršti aplinką. Kiekvieno iš mūsų toks apsisprendimas tai vienas žingsnis švaresnės aplinkos link.

Vis dažniau tenka girdėti, kad namų šildymui gyventojai renkasi ne malkas, o medienos granules. Granulės gaminamos iš medienos pjuvenų ir kitų atliekų, atsirandančių pjaunant medieną. Pjuvenos supresuojamos ir taip pagaminamos tam tikro dydžio cilindro formos granulės. Šios granulės degdamos išskiria daugiau šilumos, o jų drėgmė yra labai maža. Tai labai svarbūs aspektai planuojant šildymo procesą namuose.

Taigi vis labiau plintant norui gyventi švariai, t.y. augant paklausai, atsiranda ir pasiūla. Nemažai Lietuvos įmonių šiandien gamina medienos granules. Jos pakuojamos į patogias pakuotes, kurios nesudėtingai transportuojamos ir sandėliuojamos.

Krosnelės, kūrenamos granulėmis

Tokios krosnelės išsiskiria iš kitų tuo, kad jos gali apšildyti visą namą. To pasiekiama, kai krosnelė yra pagrindinis šildymo įrenginys, kuris šilumą tiekia ortakiais. Arba krosnelė gali būti prijungta jau prie suplanuoto radiatorių tinklo.

Krosnelė, pripildyta granulėmis, gali šildyti patalpas daugiau nei trisdešimt valandų. Šiuos šildymo įrenginius galima vadinti automatiniais, nes sudėjus granules į kurui skirtą angą, tiesiog įjungiamas degimas. Nereikia papildomai dėti popieriaus, naudoti skiedrų ar ko kito, spartinančio malkų kūrenimą.

Vis labiau plintant ir tobulėjant naujoms technologijoms, granulėmis kūrenamų krosnelių valdymas gali būti toks paprastas, kaip ir televizijos žiūrėjimas. Patogumo suteikia galimybė užprogramuoti šildymo įjungimą ar išjungimą konkrečiu laiku. Norimos temperatūros palaikymas patalpose taip pat leidžia jaustis tikru padėties šeimininku. Tai tikrai išmanusis įrenginys bet kuriuose šiuolaikiniuose namuose.

Kiekvienai šeimininkei svarbu, kad visi namuose esantys daiktai ne tik gerai atliktų savo funkcijas, bet ir derėtų tarpusavyje. Gamintojai stengiasi įtikti visiems klientams ir siūlo išties daug skirtingų krosnelių dizainų.

Veikimas ir praktinis pritaikymas

Įdomu, kaip gi veikia kūrenamos granulėmis krosnelės, jei gali užtikrinti tokį ilgą ir nepertraukiamą patalpų šildymą? O gi nieko labai sudėtingo čia nėra. Tiesiog granulės specialiu sraigtu iš kuro skyriaus lėtai paduodamos į pakuros skyrių. Taip ir užtikrinamas nepertraukiamas krosnelės kūrenimas.

Savaime suprantama, kad vykstant degimo procesui, kyla ir dūmai. Ši problema pašalinama per specialų dūmtraukį. Tereikia tą angą sujungti su namo kaminu arba per namo sieną išvesti į lauką.

Dar daugiau galimybių

Palyginus kūrenimą granulėmis ir malkomis, skirtumai yra daugiau nei akivaizdūs. Kai kūrenama malkomis, neišvengiama nuolatinių šiukšlių, po kūrenimo atsirandančio didelio pelenų kiekio. Visu tuo tikrai nereikės rūpintis kūrenant granulėmis.

Norint maksimaliai išnaudoti pasirinktą šildymo įrenginį, galima turėti galimybę šildyti ir vandenį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad viena krosnelė negali visų šių funkcijų įvykdyti maksimaliai, tačiau vienai virtuvės ar vonios plautuvei tiekti karštą vandenį tikrai gali.

Svarbu

Svarbu nesusigundyti mažomis kainomis ar didelėmis nuolaidomis įvairiuose prekybos centruose. Namų šildymo sistema turi būti ne tik efektyvi, bet ir saugi. Todėl maža kaina toli gražu negarantuoja aukštos kokybės. Tik žinomi krosnelių gamintojai garantuoja saugių produktų pradavimą ir saugų įrenginių eksploatavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *