7 maisto produktai, kurie padės numesti svorio

Skanus maistas, kuris gali padėti numesti svorio? Skamba per daug gerai, kad tai būtų tiesa, ar ne? Be abejonės, svorio metimas reikalauja paprastos matematikos. Jums tereikia suvalgyti mažiau kalorijų nei sudeginate.

svorio metimas

Tam tikras maistas gali padėti Jums numesti kūno svorio ir tinkamai bei sveikai sulieknėti, kadangi jie padeda išlaikyti sotumą ilgiau ir nesukelia noro užkandžiauti angliavandeniais. O kai kurie produktai netgi gali paspartinti Jūsų medžiagų apykaitą. Tad pasiimkite su savimi šį sąrašą, kai kitą kartą eisite į parduotuvę apsipirkinėti.

1. Pupos

Nebrangios, užpildančios ir universalios pupos yra puikus baltymų šaltinis. Pupos taip pat yra labai skaidulingas maistas, bei yra lėtai virškinamos. Tai reiškia, kad Jūs ilgiau jausitės sotūs, kas sumažins potraukį daugiau valgyti.

2. Sriuba

Norite numesti svorio? Pietus pradėkite su porcija sriubos, ir juos pabaigsite suvalgę mažiau. Visai nesvarbu, ar sriuba yra skysta ar tiršta, ji turėtų būti pagaminta iš sultinio. Porcijoje sriubos turėtų būti nuo 100 iki 150 kalorijų, todėl pamirškite paskaninimus grietine ar kitu riebiu padažu.

3. Juodas šokoladas

Norite tarp valgymo pasimėgauti šokoladu? Nuo dabar tai galite daryti! Rinkitės vieną ar du gabalėlius juodo šokolado, bei venkite pieniško. Viename atliktame tyrime rezultatai parodė, kad šokolado mėgėjai, kurie suvalgė kelis gabalėlius šokolado, suvalgė 15 procentų mažiau picos po kelių valandų, nei tie, kurie valgė pienišką šokoladą.

4. Pertrintos daržovės

Jeigu norite numesti svorio, į savo mitybą galite įtraukti daugiau daržovių, taip pat mėgautis savo mėgstamu maistu, ir sumažinti kalorijas, kurias suvartojate valgio metu – viskas vienu metu. Vieno tyrimo metu į mėsainius buvo įdėta pertrintų kalafiorų ir cukinijų, kurie žmonėms taip pat patiko, kaip ir paprasti. Tačiau tokiu būdu jie suvalgė 200 – 300 kalorijų mažiau nei įprastai. Šios sveikos daržovės prideda mažiau kalorijų skaniam ir Jūsų pamėgtam maistui.

5. Kiaušiniai ir dešrelės

Daug baltymų turintys pusryčiai gali padėti susilaikyti nuo užkandžiavimo pagundų visos dienos metu. Viename tyrime buvo tiriama grupė apkūnių moterų, kurios dieną pradėjo su 35 gramais baltymų (tai galbūt daugiau nei Jūs suvalgote), bei sotumo jausmą pajuto greičiau bei jį išlaikė ilgiau. Moterys valgė 350 kalorijų turinčius pusryčius, kurie buvo sudaryti iš kiaušinių ir jautienos dešrelės. Toks daug baltymų turinčių pusryčių efektas išliko net iki vakaro, kuomet šios moterys suvalgė mažiau riebaus ir saldaus maisto, lyginant su tomis, kurios pusryčiams valgė dribsnius.

6. Riešutai

Jeigu skubate, nepamirškite į rankinę įsimesti saujelę migdolų, žemės riešutų, graikiškų ar pekano riešutų, Mokslininkai ištyrė, kad tie žmonės, kurie kramsnoja riešutus, automatiškai suvalgo mažiau per pietus ar vakarienę.

7. Obuoliai

Pamirškite obuolių sultis, o vietoj jų geriau sukrimskite sultingą ir traškų obuolį. Visas vaisius „išblukina“ apetitą daug veiksmingiau, nei tai padarytų sultys. Taip pat, kita priežastis ta, kad švieži vaisiai turi daugiau skaidulų. Be to, kramtymas siunčia signalus smegenims, kad suvalgėte kažką maistingo.

Šie sveiki maisto produktai bus ne tik skanus užkandis, bet ir padės kartu numesti šiek tiek svorio, atsikračius nesveiko užkandžiavimo saldžiu ir riebiu maistu. Kai kitą kartą norėsis, ko nors užkąsti tarp pusryčių ir pietų, rinkitės produktus iš šio sąrašo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *