Estetinis dantų plombavimas ir dantų priežiūra po jo.

Estetinė plombavimo procedūra yra emocinė ir finansinė investicija sau, kuri sustiprina Jūsų dantų ir burnos sveikatą, funkcijas ir išvaizdą. Žinoma, juk norite, kad ši investicija atneštų laimę ir pasitenkinimą daugeliui metų.

Su tinkama priežiūra ir reguliariu apsilankymu odontologijos klinikoje pas specialistą, Jūsų šypsena atrodys nepriekaištingai, o karūnėlės, ir kitos dantų atstatymo priemonės išliks ilgam. Pavyzdžiui, teisingai prižiūrint, plombos gali išlikti nuo trijų iki devynerių metų ar netgi ilgiau. Porcelianinės atstatymo priemonės (kaip pavyzdžiui karūnėlės) gali išsilaikyti 10 metų ir ilgiau, prieš tai, kai joms prireiks pakeitimo.

sveiki balti dantys

Dantų valymas

Labai abrazyvių medžiagų turinti dantų pasta ir kietas dantų šepetėlis gali pažeisti atstatymo priemonės paviršių, blizgesį ir žvilgesį. Tokiu atveju, rekomenduojama be šlifuojamųjų medžiagų dantų pasta su fluoridu. Šiandien, galima rasti specialių dantų pastų valyti kosmetinėms atkūrimo priemonėms. Norint sulaukti geriausio rezultato, valykite du – tris kartus per dieną.

Valymas su dantų siūlų

Dantų siūlas yra pagrindinis faktorius norint pašalinti maisto likučius ir apnašas nuo dantų, o taip pat prailgina kosmetinių atkūrimo priemonių gyvavimo trukmę ir padeda apsaugoti dantis nuo karieso. Dantų valymas su siūlu yra labai svarbus kiekvienam asmeniui, o ypač tiems, kuriems ypač svarbi nepriekaištinga dantenų sveikata.

Burnos skalavimas

Burnos skalavimo skystis, kurio sudėtyje yra alkoholio, turi neigiamą poveikį kompozitinėms plomboms. Be to, alkoholis esantis skalavimo skystyje, ilgainiui gali suardyti rišamąsias medžiagas, kurios yra tarp kosmetinių atkūrimo priemonių (karūnėlių) ir Jūsų dantų. Vietoj to naudokite burnos skalavimo skystį be alkoholio.

Maistas ir gėrimai, kurių vengti

Venkite maisto, turinčio daug cukraus, ir ribokite užkandžiauti tarp valgių, kad apsisaugoti nuo skylių dantyse. Taip pat ribokite kavos, gazuotų gėrimų, arbatos ir panašių gėrimų vartojimą, kad išlaikyti gražią šypseną be jokių dėmių.

Besaikis alkoholio vartojimas taip pat gali labai pakenkti Jūsų dantims. Per didelis kiekis alkoholinių gėrimų gali sugadinti visą darbą, atliktą norint padaryti dantis gražesniais ir sveikesniais.

Kiti perspėjimai

Susilaikykite nuo kietų daiktų, tokių, kaip tušinukų, metalo, butelio kamštelių ir pan., kandimo ir/ar kramtymo.

Jeigu griežiate dantimis, reikėtų naktį dėvėti specialią apsaugą dantims, kuri apsaugo dantis ir kosmetines dantų rekonstrukcines priemones.

Šios dantų gražinimo procedūros ir priemonės nėra pigios, todėl sužinoję jų kainą, tikėtina norėsite laikytis savo odontologo ir higienisto priežiūros rekomendacijų po procedūros atlikimo, kad pratęsti procedūros ilgaamžiškumą iki maksimumo.

Nors kosmetinės dantų restauracijos procedūros nėra visam gyvenimui ir ilgainiui reikalauja pakeitimo ir atstatymo (nuo penkių iki septynių metų kompozitinėms, ir 10 – 15 metų porcelianinėms), Jūsų naujos šypsenos gyvavimo laikotarpis priklauso to, kaip gerai prižiūrėsite juos, o taip pat ir nuo Jūsų estetinio plombavimo specialisto – odontologo.

Keičiant nulūžusias ar įskilusias plokšteles ar karūnėles, gali prireikti šiek tiek laiko atrenkant atspalvius, ir pan. O taip pat paprastai (priklausant nuo odontologijos klinikos politikos) klientas turi sumokėti pilną pakeitimo sumą.

Tad, atminkite!

Vadovaukitės savo odontologo nurodymais, kad Jūsų naujoji šypsena išliktų ilgam. Taip pat nepamirškite tolesnių ir reguliarių valymo procedūrų apsilankymų pas savo odontologą ar higienistą. Odontologas gali Jums labai padėti išlaikyti gražią šypseną ir sveikus dantis, tačiau ar estetinis dantų plombavimas ilgai Jums tarnaus, visų pirma priklauso tik nuo Jūsų pačių.

Gražių Jums šypsenų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *