Kodėl žmonėms reikia dėvėti kabes?

Dažniausiai odontologai rekomenduoja kabes žmonėms norintiems pagerinti savo burnos išvaizdą. Atliekant ortodontines procedūras odontologijos klinikoje yra gydomos tokios problemas, kaip kreivi ar susigrūdę dantys, neteisingas sąkandis, žandikaulio problemos ir žandikaulio sąnarių sutrikimai. Jeigu negydoma, šios problemos gali sukelti dantų kariesą, dantenų ligas, netgi galvos ir ausų skausmus, taip pat ir kramtymo, kandimo bei kalbėjimo problemas.

kabes

Kada yra geriausias būdas dėti kabes?

Beveik bet kuriame amžiuje galima gauti naudos iš kabių. Bene idealiausias laikas dėti kabes yra tarp 10 ir 14 metų, kol dar galva ir burna auga, o dantys yra labiausiai priimtini tiesinimui. Tačiau, bet koks prietaisas vaiko burnoje gali sukelti traumą šiuo jautriu laikotarpiu, todėl tėvai prieš dedant kabes turėtų pasitarti su odontologu.

Be to, kabės nėra vien tik vaikams. Vis daugiau ir daugiau suaugusių žmonių taip pat dėvi kabes, kad ištaisytų smulkius defektus ir pagražintų šypseną.

Kaip ilgai reikia dėvėti kabes?

Tai priklauso nuo gydymo plano. Kuo sudėtingesnė sprendžiama problema ir kuo vyresnis žmogus, tuo dažniausiai yra ilgesnis gydymo laikotarpis. Daugumai žmonių užtenka kabes nešioti nuo 12 iki 24 mėnesių, po to paprastai yra dedami specialūs reteineriai ir tiesinamieji audiniai aplink tiesinamus dantis.

Ar reikia vengti tam tikro maisto?

Taip. Venkite saldumynų, traškučių ir gazuoto vandens. Saldus ir krakmolingas maistas sukuria rūgštis ir apnašas, kurios gali sukelti dantų kariesą ir paskatinti dantenų ligas.

Sveiką ir kietą maistą, kaip morkas ar obuolius, pjaustykite į mažus gabalėlius. Lipnūs ir sunkiai kramtomi saldumynai, kaip karamelė gali sugadinti breketus. Venkite kieto ir traškaus maisto, kuris galėtų sulaužyti kabes, kaip kukurūzų spragėsiai, riešutai ir kieti saldainiai. Taip pat nekramtykite ledo gabalėlių, nečiulpkite piršto, nekramtykite lūpų ir nestumkite liežuviu dantų.

Kas gali pasirūpinti Jūsų gydymu?

Jūsų dantų gydytojas odontologijos klinikoje gali patarti bei suderinti dantų gydymo planą. Odontologas gali diagnozuoti, ištirti ir atlikti kai kurias ortodontines procedūras. Tačiau jūsų odontologas gali pasiūlyti ortodonto pagalbą, kuris yra specialiai apmokytas gydyti netaisyklingus dantis, sąkandį bei žandikaulio problemas.

Kokių kabių reikėtų?

Odontologas būtinai patars ir pasakys, koks variantas yra tinkamiausias būtent Jums, tačiau Jūs visada turite pasirinkimą. Paprastai kabės gali būti trijų rūšių: populiariausios yra breketai, kurie gali būti metaliniai, keramikiniai ar plastikiniai, kurie yra priklijuojami prie dantų. Keramikiniai breketai dažniausiai yra permatomi ir mažiau pastebimi nei metaliniai. Kalbinės ar kitaip maskuojamosios kabės – tai breketai, kurie pritvirtinami prie dantų galinės pusės ir yra paslepiami. Abi kabių rūšys naudoja vielą, kad išjudintų dantis į reikiamas vietas.

Nauja alternatyva tradicinėms kabėms yra permatomi, pritaikyti, išimami tiesintojai. Jie ne tik yra nepastebimi, bet ir tarp jų ir dantų nesikaupia maisto likučiai ir apnašos. Tokias kabes reikia dėvėti po dvi savaites, o išimti jas tik valgymo ir dantų valymo metu. Tai neblogas pasirinkimas suaugusiems turintiems nedidelius sutrikimus. Tačiau jie nėra tinkami vaikams, kuriems dar nėra išdygę nuolatiniai dantys.

Ar gydymas yra nemalonus?

Tradicinių kabių jungiamosios vielos kiekvieno vizito metu yra suveržiamos. Po kiekvieno apsilankymo odontologijos kabinete turėtų būti jaučiamas nedidelis skausmas dantyse ir žandikaulyje, tačiau diskomfortas yra trumpalaikis.

Kaip rūpintis tiesinamais dantimis namuose?

Burnos higiena turint kabes yra ypač svarbi nei bet kada. Kabėse yra nedideli plyšeliai, kuriuose gali įstrigti maisto likučiai ir apnašos. Atsargiai valykite dantis po kiekvieno valgymo su fluorido turinčia dantų pasta ir minkštu dantų šepetėliu. Būtinai išvalykite tarp kabių ir vielos. Reguliariai lankykitės odontologijos klinikoje, kur dantų gydytojas profesionaliai išvalys dantis ir apžiūrės tiesinamų dantų būklę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *