Norite gerai jaustis? Gerkite kavą ir arbatą

Visi mėgstame bent jau rytais išgerti po puodelį kavos ar arbatos. O per metus suvartojame daugybę litrų šių gėrimų. O, jeigu kada nors pagalvojote, kad kavos ir/ar arbatos vartojimas gali turėti blogą įtaką Jūsų sveikatai, galvokite iš naujo.

Nauji tyrimai rodo, kad padidėjęs šių gėrimų vartojimas yra susijęs su insulto rizikos bei širdies ir kraujagyslių ligų sumažėjimu. Nyderlanduose atliktas tyrimas atskleidė, kad žmonėms, kurie per dieną išgeria 3 – 6 puodelius arbatos, 45 procentais sumažėja širdies ligų ir insulto rizika, o tiems, kurie išgeria 2 – 4 puodelius, ši rizika sumažėja 20 procentų.

kava ir arbata

Arbatos nauda sveikatai

Buvimas arbatos gėrėju iš tikrųjų yra labai geros žinios, kadangi arbata yra pripildyta gausybe įvairių sveikatai reikalingų savybių.

Šis gėrimas ne tik atstoja vandenį, puikiai suteikdamas reikiamą skysčių dienos normą, bet ir yra gera antioksidantas, kuris taip pat saugo nuo tam tikrų vėžio rūšių ir širdies ligų.

Jeigu arbatą gersite reguliariai, ji suteiks daugybę sveikatai naudingų savybių.

Apsaugo nuo kiaušidžių vėžio

Amerikoje atliktas tyrimas įrodė, kad moterys, kurios per dieną išgeria 2 ar daugiau puodelių juodos arbatos, 30 procentų sumažina riziką susirgti kiaušidžių vėžiu. Mokslininkai teigia, kad juodojoje arbatoje esanti medžiaga tioflovinas, gali paaiškinti šį prieš vėžinį efektą.

Padeda apsaugoti moteris nuo širdies smūgio

Trys puodeliai arbatos per dieną taip pat gali apsaugoti nuo širdies smūgio – tačiau tai galioja tik moterims. Mokslininkai ištyrė apie 4000 moterų ir išsiaiškino, kad tų, kurios geria arbatą, arterijose yra mažiau pavojingų riebalų ir cholesterolio.

Bloga žinia yra ta, kad toks pats efektas nebuvo rastas vyrams – viena teorija aiškina, kad arbata tikriausiai kai kuriais atvejais apdovanojo tik moterų hormonus estrogenus, kurie taip pat manoma, kad padeda saugoti moteris nuo širdies ligų.

Padeda palaikyti sveikus dantis

Kol per didelis arbatos vartojimas gali suteikti spalvos Jūsų dantims, saikingas jos gėrimas, be cukraus žinoma, yra siejamas su daugybe sveikatai naudingų savybių Jūsų dantims. Pagrindiniai faktoriai yra šie:

  1. Arbatoje yra didelis fluorido šaltinis, kuris padeda saugoti dantis nuo apnašų susidarymo.
  2. Arbatoje randamos medžiagos padeda kovoti su žalingomis bakterijomis burnoje, kurios, kaip manoma, sukelia dantenų ligas ir skylių dantyse atsiradimą.

Kavos nauda sveikatai

Čia taip pat yra gan didelė geroji pusė, kodėl reikėtų gerti kavą. Ne vienas tyrimas parodė, kad saikingas kavos gėrimas – 2 – 4 puodeliai per dieną – yra kur kas geriau Jums, nei galbūt kada nors pagalvojote. Kavos gėrimas teikia šias naudas sveikatai:

Padeda išvengti demencijos

Vienas tyrimas rodė, kad kavoje randami anti-oksidantai polifenoliai mažina demencijos riziką vyresniame amžiuje padedant smegenų funkcijoms. Harvardo universiteto mokslininkai taip pat atrado, kad saikingi kavos gėrėjai riziką susirgti Alzhaimerio liga sumažina perpus. Taip yra todėl, kad kafeinas mažina toksinių apnašų, kurios sukelia šią ligą, susidarymą.

Sumažina riziką susirgti burnos vėžiu

Amerikoje atliktas tyrimas atrado, kad reguliarūs kavos gėrėjai 39 procentais sumažina burnos ir gerklės vėžio atsiradimo riziką, nei tie, kurie negeria.

Padeda gydyti 2 tipo diabetą

Nedėkite cukraus į savo kavą, ir, anot mokslininkų, šis gėrimas padės sumažinti antro tipo diabeto atsiradimą. Kavos gėrimas sumažina diabeto riziką perpus, dėl didelio kiekio su ligomis kovojančių antioksidantų.

Tik nesužlugdykite šių gėrimų naudos!

Kol žinome, kad arbata ir kava turi daug sveikatai naudingų savybių, tačiau ekspertai teigia, kad reikalinga daugiau tyrimų. Svarbu įsidėmėti, kad lengva sugriauti visas naudas, susijusias su kava ir arbata. Ypač, jeigu esate iš tų, kurie šalia šių gėrimų mėgsta užkąsti pyragėliu ar šokolado gabalėliu, ar visada prie kavos puodelio užsidegti cigaretę. Jeigu taip darote, pamirškite visas naudas. Tokiais atvejais arbata ir kava tikrai nepadės kovojant su širdies ir vėžio rizikomis.

Būkite sveiki!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *