Kaip auginti vaikus pozityviai ?

PozityvumasJūs greičiausiai esate pastebėję, kad šeimininkai supanašėja su savo augintiniais, o šunys su savo augintiniais. Agresyvūs ir urzgiantys šunėkai dažniausiai priklauso tokiems pat šeimininkams. Ramūs, kilmingi gyvūnai atspindi vidinį savo šeimininko pasaulį. Viskas tarpusavyje susiję.

Norime to ar ne, tačiau esame susiję su išoriniu pasauliu. Vaikai būna panašūs į tėvus. Nuo  pat pirmųjų dienų, dar iki vaikelio gimimo, tarp motinos ir kūdikio užsimezga ryšys. Dažniausiai jei mama rami – tai ramus ir kūdikis. Jei mamytė nervinasi, pyksta ir verkia, tokias pat emocijas išgyvena ir kūdikis. Kuo toliau, tuo sudėtingiau.

Kiekvienas įprotis, kiekviena frazė, kiekvienas mūsų ištartas žodis įsirėžia į mažojo žmogučio pasąmonę ir stipriai veikia tolesnį jo gyvenimą.

Pažvelkime į save iš šalies ir pasistenkime tapti kiek įmanoma geresni ne tik sau, bet pabandykime sukurti teigiamą pavyzdį, kuriuo mūsų vaikai galėtų sekti ir pritaikyti jį  gyvenime.

Pozityvi pasąmonė gimdo pozityvius dalykus. Negatyvi – negatyvius. Turime kartą ir visiems laikams ištrinti iš savo pasąmonės negatyvias mintis , perlipti per save. Vaikas mus vertina labai rimtai, mes esame jų visatos centras.

Įsivaizduokite, kad mažylis kasdien girdi, kaip mamytė grįžusi iš darbo apkalba savo kolegas, storžievį viršininką ir skundžiasi nepakeliamu nuovargiu. “Galva plyšta, vos kojas pavelku, neturiu daugiau jėgų, vėl kainas pakėlė, tėtis kažkur šlaistosi, atsibodo viskas” …. Vaikas galvoja – koks baisus ir pavojingas pasaulis, jei tokiai stipriai ir dideliai mano mamai taip sunkiai sekasi tvarkytis. O kas tada laukia manęs?” Vaikas liūdnas, nes jo nuotaika tiesiogiai susijusi su mamos, jis kiūtina prie savo žaislų, o jo pasąmonėje jau liko žymė.

Jei mes norime tvarkyti ne tik savo, bet ir vaikų gyvenimą, tai privalome dvigubai daugiau dėmesio kreipti į tai, apie ką mes kalbame prie vaikų. Esame atsakingi ir už savo, ir už vaikų pozityvaus gyvenimo formavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *