9 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti prieš vykstant dirbti į Daniją

Persikeliant studijuoti ar dirbti į kitą šalį, derėtų žinoti keletą būdų, kurie padės labiau prisitaikyti prie šalies kultūros ir gyvenimo ypatumų. Užsieniečiai turėtų viskuo domėtis ir kuo daugiau stengtis sužinoti apie šią nuostabią ir progresyvią šalį. Nuolat mokytis – yra geriausias būdas prisitaikyti prie naujos aplinkos. Yra keletas dalykų, kuriems reikėtų pasiruošti prieš išvykstant į Daniją.

danija

Kone svarbiausia yra kalba

Išmokti kalbėti daniškai, yra gan svarbu, norint pritapti prie visuomenės. Nors daugelis danų kalba angliškai, tačiau kai kurie visiškai nemoka šios kalbos. Išmokite bent pagrindus, o su laiku galėsite kalbėti vis geriau. Jums padės vietinė komuna (savivaldybė), kurioje esate apsistoję.

Kultūra

Kai pradėsite dirbti, sutiksite nemažai vietinių danų. Iš jų galite sužinoti apie vietines tradicijas ir papročius. Tai padės Jums išvengti keblių situacijų ateityje.

Įsigykite CPR numerį

Prašyti jo galite tada, kai turėsite leidimą gyventi šalyje. CPR numeris yra tikriausiai pats svarbiausias dokumentas gyvenant ir dirbant Danijoje. Jis įtraukia asmenis į Nacionalinę asmenų registrų sistemą (Folkeregistereret). Pirmasis žingsnis vos atvykus į Daniją būtų per 5 dienas užsiregistruoti dėl jos gavimo. Kai turėsite šį numerį, galėsite atsidaryti banko sąskaitą ir pasidaryti kitus svarbius dalykus.

Įsigykite mokesčių kortelę

Ją galima išsiimti iš mokesčių inspekcijos (Skattecentre). Paprastai yra išduodamos dvi kortelės – A kort ir B kort.

Gaukite sveikatos priežiūros kortelę

Kai užsiregistruosite, gausite sveikatos draudimo kortelę. Ji įrodo, kad turite visas teises į privalomą sveikatos priežiūrą. Kortelė nurodo asmens vardą, adresą ir asmens tapatybės numerį, bei adresą, kurioje gydymo įstaigoje esate užregistruotas.

Kainos

Turėsite gerokai pavargti, kol priprasite prie kainų. Kainų lygis šalyje yra gan aukštas, o lito ir Danijos kronos santykis yra apie 1 : 0.49.

Asmeninės santaupos

Jei esate dar tik pradėjęs dirbti, o alga nusimato po mėnesio, turite pasirūpinti pradinėmis santaupomis pradžiai gyvenimo. Planuokite kiek reikės maistui, nuomai, ir kitiems pirkiniams. Tik prisiminkite, kad Danijoje kainų lygis yra didesnis nei Lietuvoje.

Susipažinkite su vietove

Vaikščiodami po gyvenamą vietą, sužinosite kur yra bankai, paštas, vaistinė, biblioteka, ir kiti objektai. Kai pažinsite vietovę, tai ne tik greičiau surasti reikiamą objektą, bet ir greičiau pasiekti darbą.

Pasirūpinkite namų ar nuomininko draudimu

Dėl visa pikto, galite apsidrausti savo turtą, kad įvykus nenumatytiems atvejams netekų labai nerimauti.

Viskas apie Danijos įstatymus ir kitus svarbius dalykus yra internetinėje Danijos vyriausybės svetainėje borger.dk. Joje galite bendrauti su valžios tarnautojais, kurie pagelbės įvairiais klausimais. Beveik visa informacija ir dokumentų pildymas šioje svetainėje gali būti atlikta skaitmeniniu būdu.

Taigi, dabar Jūs jau žinote mažiausiai 9 dalykus kurių Jums prireiks vykstant dirbti į Daniją. Na o pigios keliones padės Jums nukeliauti į šią nuostabią šalį dar ir sutaupant pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *