Ką gaunate pirkdami pigių skrydžių bilietus?

Vis populiarėjant kelionėms kitose šalyse, pigus skrydziai įgavo savo pagreitį. Nors ir negausite didelio patogumo, tačiau sutaupysite šiek tiek papildomų kelionės išlaidų. Šios oro linijos pagrindinis tikslas – kuo mažesnė kaina. Tačiau, ar laimingesni keleiviai?

Pigūs skrydžiai griebiasi svarbiausio kelionių kriterijaus: nedidelė bilietų kaina ir nepaprastai platus bei įvairiapusis kelionės maršrutų pasirinkimas yra labai viliojanti galimybė. O ar Jūs gaunate tai, už ką sumokate?

pigus skrydziai

Blogoji pigių skrydžių pusė: dalykai, kurių mes nemėgstame

Pigūs skrydžiai rodos turi daug trūkumų, kalbant apie įvairius faktorius. Kai kurios iš jų yra pateisinamos. Kai kurie žmonės turi visiškai kitų lūkesčių, lygindami šias oro linijas su reguliariomis oro linijomis, kurios yra brangesnės, tačiau jų paslaugos yra geresnės. Tokiu būdu jie greitai nusivilia pigiomis oro linijomis. O kai kurie tiesiog pamiršta perskaityti, kas parašyta smulkiu šriftu, bei įsigilinti į tai, kas yra įtrauktą (ar neįtraukta) į kainą.

Skrydžių atidėjimai

Rodos, šis nepasitenkinimo faktorius yra beveik pačiame sąrašo viršuje. Tačiau, jeigu neišsiveržė vulkanas, situacija nėra jau tokia bloga. Tarkim, tokios pigių skrydžių bendrovės, kaip Ryanair, vidutinis atidėjimų laikas yra apie 10 minučių. Visiškai nieko blogo. Aišku, jei neišsiverš vulkanas, Jūs galite reikalauti minimalios kompensacijos.

Skrydžių priedai

Kita akivaizdi kankynė yra papildomi priedai, už kuriuos turite mokėti. Jūs turėsite (žinoma, jei norėsite) mokėti už maistą, pramogas netgi už apklotą. Norite pasirinkti sėdėjimo vietą? Mokėkite papildomai. Norite keliauti su didesniu papildomu bagažu? Norite mokėti su kreditine kortele? Taip, turėsite mokėti papildomai. Ką? Norite nueiti į tualetą? Taip, buvo planų apmokestinti netgi tai.

Nusileidimas tolimesniuose oro uostuose

O kas apie nusileidimą arčiausiai Jūsų lankomo miesto? Pamirškite apie tai. Jeigu pigių skrydžių oro linijos žada Jus nuskraidinti į Frankfurtą, greičiausiai tai bus Hanos oro uostas, kuris yra nutolęs apie dvi valandas kelio nuo Frankfurto.

Geroji pigių skrydžių pusė: kodėl verta?

Kaip ir visur, pigūs skrydžiai neturi vien tik blogosios pusės. Jie gali turėti ir daug gerųjų. O kur jau vien tik bilietų kainos skirtumas.

Pigūs skrydžių bilietai

Taip, jie gali būti tikrai labai pigūs. Netgi pridedant visus mokesčius, bilietą galite įsigyti vos už keliolika litų.

Plečiami skrydžių maršrutai

Ir šie maršrutai taip pat yra pigūs. Pigios oro linijos plečiasi į tolimųjų maršrutų skrydžius. Su reguliariomis oro linijomis už šiuos skrydžius galite mokėti dvigubai daugiau.

Regioniniai oro uostai nėra labai prasti.

Kartais, mažesni oro uostai reiškia tai, kad Jūs greičiau praeisite muitinės patikrą ir nereikės stovėti ilgų eilių, kaip dideliame pagrindiniame oro uoste. Pasvartykite apie galimybę skristi į mažesnius oro uostus.

Gyvenimas su pigiais skrydžiais.

Norint keliauti pigiau, turite tam būti pasiruošę iš anksto. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti, jei Jus domina pigūs skrydžiai.

Būkite lankstus ir pasiruošęs keliauti bet kuriuo metu.

Pigūs skrydžiai gali pasirodyti labai „greiti ir įsiūtę“. Galite už kelis litus nukeliauti iki Tamperės (Estijoje), jeigu pirksite bilietą 3 ar netgi 6 mėnesiai prieš skrydį. Ir reaguokite greitai, nes tokios bilietų kainos nieko nelaukia ir yra labai greitai išparduodami.

Taip pat, būkite pasirengę viskam – dažnai internetinės svetainės išpardavimo dieną „užlūžta“. Žinoma, jeigu renkatės pigesnį variantą, Jums gali tekti atsisakyti bilieto ar sumokėti didelį mokestį, jeigu norėsite pakeisti skrydžio datą.

Kelionės draudimas

Įsigykite kelionės draudimą. Geriausiais variantas būtų toks, kuris padengtų skrydžio atidėjimo ir atšaukimo išlaidas. Arba būkite pasirengę miegoti oro uoste, jeigu taip atsitiktų.

Apskaičiuokite tikrąsias kainas

Jeigu manote, kad skrydžio metu norėsite valgyti (tai dažniausiai būna ilgų distancijų metu), daugiau vietos kojoms, ar pasiimti registruojamą bagažą, kainos gali padidėti. Tokiu atveju, pagalvokite apie reguliarias oro linijas. Taip pat pažymėtina tai, kad piko sezono metu pigių ir reguliarių oro linijų bilietų kainos gali skirtis labai nežymiai.

Perskaitykite, kas rašoma smulkiu šriftu.

Yra žinoma nemažai atvejų, kuomet keleiviai nežinojo, kad turi patys atsispausdinti įlaipinimo bilietus, norint išvengti didelio mokesčio už jo spausdinimą oro uoste.

Stebėkite laiką.

Kai pigios oro linijos sako, kad registracijos skrydžiui laikas baigsis už 45 minučių, tai tą ir reiškia. Pavėluokite kelias minutes ir prarasite skrydį. Kai kurios oro linijos taupo aptarnavimo personalo sąskaita, todėl turi tik vieną veikiantį langelį. Kad nepavėluotumėte atvykti į skrydį, atvykite anksčiau.

Keliauti ir patirti galite gerokai pigiau. Tačiau turite viską planuoti iš anksto. Pigūs skrydžiai yra viena iš daugelio galimybių sumažinti savo kelionės išlaidas. Jeigu esate gan lankstus laiko atžvilgiu ir esate pasiruošęs keliauti bet kada, sekite bilietų kainas, o kai rasite sau tinkamiausią, nieko nelaukdami, griebkite jį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *