Kaip pigiai keliauti su visa šeima?

Kai ekonominio sąstingio laikais atsiranda prasta savijauta, kad jau atsibodo sėdėti namuose ir laikas ką nors daryti, pigios keliones už miesto ribų planavimas tampa toks pat sudėtingas, kaip ir pigaus benzino paieška. Visi namiškai tiesiog trokšta pasprukti iš mokyklos, darbo ir kitų rutiniškų veiklų, bei atsipalaiduoti gryname ore.

pigios-seimos-keliones

Yra daugybė kelionės ir laisvalaikio praleidimo būdų Jūsų mieste ar už jo ribų. Jeigu Jūsų šeimai reikalingas pasprukimas nuo rutinos, pradėkite planuoti šeimos atostogas ir suteikite sau ramybės, poilsio ir atsipalaidavimo pojūtį.

Pigiai pailsėti galite ir išvykstant iš savo gimtojo miesto. Pigios kelionės planavimas – viskas, ko Jums reikia. Suplanuokite tokią, kuri nereikalaus išleisti visų šeimos pajamų. O štai keletas patarimų, kur ir kaip galite keliauti.

Visų pirma prieš išvykstant, atostogas planuokite su visa šeima.

Gyvenimo vietos pasirinkimas ir registracija

Už miesto esančio viešbučio kambarių rezervavimas gali nemažai kainuoti, ypač jeigu keliaujate atostogų sezonu ar švenčių dienomis. O mes juk ieškome pigios kelionės, taip? Priklausant nuo Jūsų atostogų laiko, galite bandyti sutaupyti rezervuojant B&B (angl. Bed-and-breakfast, kas reiškia nakvynė ir pusryčiai) viešbutuką.

Daugelis B&B turi tam tikrus reikalavimus dėl gyvenimo laiko trukmės, tad susižinokite prieš rezervuojant kambarį. Jaukesnė ir intymesnė aplinka paprastai atbaido jaunus neramius keliautojus. Kai kurie B&B nėra patenkinti, jei aplink laksto ir triukšmauja vaikai, todėl prieš darant rezervaciją, paminėkite, kad būsite su visa šeima.

Daiktų pakavimas

Jūsų pakavimo strategija turėtų skambėti kaip „viskas įskaičiuota“, netgi tada, jei Jūsų atostogų vieta nėra su „viskas įskaičiuota“ programa. Netikėta audra ir tvankus karštis gali sukelti didelį nepasitenkinimą šeimos nariams, jeigu neturėsite skėčio, apsauginio kremo nuo saulės, ar pakankamai šiltų megztinių.

Pasiimkite visko, ko gali prireikti įvairioms oro sąlygoms, ir įsitikinkite, kad kiekvienas šeimos narių pasiėmė visko, ko jam gali prireikti. Tai padės išvengti diskomforto, kurį gali sukelti pasikeitęs klimatas.

Patikrinkite kelionės vietos orų prognozes prieš dedantis daiktus. Tokiu būdu galėsite išvengti neplanuotų pirkinių tokių, kaip apsauginis saulės kremas, skėtis, papildomos kojinės ir pan. Priešingu atveju, tai gali padidinti Jūsų išlaidas, o kai kurie daiktai gali likti visiškai nepanaudoti.

Alternatyvūs maršrutai

Planuojate surengti pikniką ar kitų laukų pramogų? Kad pigios kelionės metu neužkluptų netikėtumai, turėkite atsarginį planą. Įsidėkite nuolaidų kortelių, nepamirškite vaikų studento pažymėjimo, norint patekti į muziejų, filmą, ar kitą kultūrinį renginį, kur visa šeima gali gauti nuolaidą. Įsigykite nuolaidų kortelę, galiojančią kitose šalyse. O vaikams padarykite tarptautinį moksleivio ar studento pažymėjimą.

Geriausias būdas nuvykti į kelionės vietą:

Kelionė lėktuvu

Tikėkite  ar ne, pigios kelionės gali būti ir lėktuvu. Tik reikia žinoti, kur ieškoti. Daugelis oro linijų siūlo pigias keliones lėktuvu vaikams. Norint rasti pigių skrydžių, turite pradėti ieškoti iš anksčiau, arba ieškoti paskutinės minutės pasiūlymų. Pigesnius bilietus galite rasti skrydžiams, vykstantiems vidury savaitės – antradienį, trečiadienį ar ketvirtadienį – tad būkite lankstūs su skrydžio laikais. Taip pat kainos skiriasi nuo skirtingų oro uostą, tad nepamirškite patikrinti visų alternatyvų.

Kelionė automobiliu

Norint pigios kelionės, galite keliauti savo automobiliu, ypač jei jūsiškis yra pakankamai ekonomiškas. Tokiu būdu pamatysite daugiau, bei galėsite sustoti vos tik panorėję.

Nereikia turėti labai modernių ir brangių daiktelių, kad išlaikytumėte savo vaikus ramius ilgoje kelionėje automobiliu. Spalvinimo knygelės yra puikus dėmesio nukreipimas, kuris užima vaiką valandai ar kelioms. Vietoje flomasterių, duokite vaikams spalvotus pieštukus ir Jums nereikės jaudintis dėl rašalu išpaišytų odinių automobilių užvalkalų.

Puikus būdas pailsėti ilgoje kelionėje ir sutaupyti pinigų maisto sąskaita, kuriuos greičiausiai išleistumėte greitam maistui – suplanuoti pikniką saugioje pakelės poilsio zonoje. Tai taip pat leis vaikams šiek tiek pabėgioti po ilgos kelionės automobiliu.

Kelionė laivu

Nors kelionės jūroje žada gaivią ir naują aplinką, bei nuostabų horizontą, tačiau keltų ir laivų kelionės gali sukelti jūros ligą, pykinimą, ar nepatogų sėdėjimą. Nepamirškite įsidėti vaistų nuo pykinimo, jeigu bangos būtų per stiprios, ir išeikite ant denio su vaikais įkvėpti gryno oro.

kelione laivu

Būtinai pasiimkite papildomų šiltų megztinių. Jūroje vėjas būna stipresnis ir šaltesnis, todėl, ilgesnei kelionei, Jums prireiks šiltesnių drabužių, kad nesušaltumėte išėję ant laivo denio.

Jūsų šeimos kelionė turėtų tapti malonia išvyka, paliekant rutiną namuose. Pigios kelionės pasirinkimas ir planavimas padės sumažinti išlaidas. Tad pradėkite planuoti iš anksto ir keliaukite. Tuomet jūs praleisite nuostabų laiką kartu, o šeimos nariai būtinai Jums padėkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *