Keliaujame į Latviją: Ką pamatyti Liepojoje?

Liepoja yra kontrastų miestas. Tik patys čia pabuvoję ir pamatę vietinių gyvenimą, galėsite jį įvertinti. Šiame mieste rasite ne tik jaukių kavinukių, nuostabių vietų pasivaikščioti, bet ir turistų lankomų objektų. Palyginti su kitais miestais, Liepoja yra pigesnis miestas apsistoti, atostogauti, ar netgi gyventi, tačiau čia taip pat yra ką nuveikti.

liepoja

Pateiksiu keletą turistų lankomų vietų Liepojoje, kurias vertėtų aplankyti viešint šiame trečiame pagal dydį Latvijos mieste.

Karosta kalėjimas

Manyčiau, tai vienas būtiniausių objektų, kuris jau yra žinomas beveik visame pasaulyje. Šis apleistas pastatas, šiandien vadinamas vaiduoklišku Karosta kalėjimu, siūlo įvairių ekskursijų. Iš tikrųjų statytas 1900 metais kaip izoliatorius, bet sovietų, nacių ir daugumos latvių naudojamas kaip karinis kalėjimas. Čia išlikę senųjų gyventojų grafiti piešiniai atskleidžia tą siaubą, kurį jiems reikėjo iškęsti tais sunkiais laikais.

karosta-kalejimas

Sakoma, kad šiame kalėjime yra vaiduoklių, tad ekskursijų vadovas bus laimingas galėdamas paaiškinti nepaaiškinamus dalykus, pavyzdžiui, kodėl atsidaro pačios durys, arba, kodėl staigus šiurpas užklumpa šildomame kambaryje. Jeigu norite rimtesnių potyrių, galite praleisti naktį šiame kalėjime, ir pamatyti, kaip iš tikrųjų gyveno kaliniai.

Liepojos istorijos ir meno muziejus

Išdrožinėtų gintarinių ornamentų kolekcija, kuri gyvuoja jau nuo 1500 metų, yra tik vienas iš svarbių objektų, kuriuos galite aplankyti Liepojos istorijos ir meno muziejuje. Čia taip pat pamatysite kitų eksponatų iš Akmens ir Bronzos amžiaus žmonių rankų darbo gaminių, senų papuošalų ir ginklų kolekciją, ir senovinių atmintinų daiktų iš abiejų pasaulinių karų. Prie pajūrio ir šios gatvės pabaigos pamatysite žvejo ir jūreivio paminklą, kuris mirė jūroje.

Šventosios Trejybės bažnyčia

Pastatyta tarp 1742 ir 1758 metų, barokinio stiliaus Šv. Trejybės bažnyčioje yra nuostabus paauksuotas rokoko stiliaus interjeras. Jos pasididžiavimas – nuostabieji vargonai, kurie vienu metu buvo didžiausi pasaulyje. Už papildomą mokestį, bažnyčios prižiūrėtojas Jus palydės dešimtimis tūkstančių girgždančių medinių laiptų į viršų iki laikrodžio bokšto, kur atsiveria nepakartojama miesto panorama.

Okupacijos muziejus

Šis muziejus atkuria sovietų ir nacių okupacijos istorijos laikus Latvijoje, ypač pabrėžiant Liepoją. Apsilankymas čia yra jaudinanti, nors ir kelianti nerimą patirtis: antraštės yra latvių kalba, bet nereikia žodžių, kad galėtum paaiškinti įtaigias nuotraukas iš 1939 – 1940 metų tremties į Sibirą, genocido išpuolius prieš latvių žydus ir nepriklausomybės kovas 1991-aisiais.

Šiaurinis fortas

Šis apsaugai skirtas fortas yra tame pačiame Karosta miestelyje. Jis buvo pastatytas 20-oje amžiaus pradžioje, kad apsaugotų Liepojos karinę būstinę nuo galimų priešų atakų. Sutvirtinimo sistema buvo apsupusi visą miestą.

siaurinis-fortas-karosta-liepoja

Šiandien, kai kurie šių įtvirtinimų yra visiškai sugriuvę, kiti suskeldėję ir pradedantys griūti. Tačiau tai sukuria labai įtaigią šiurpinančią atmosferą. Kadangi šie fortai yra toliau nuo miesto centro, Baltijos jūros pajūryje, čia galite išgirsti nebent vėjo malūno garsą, esančio visai šalia, kuris dar labiau prideda šiurpumo.

Šiaurinį fortą galite apžiūrėti su gido pagalba. Taip pat čia galėsite pažaisti komandinį žaidimą „Pabėgimas iš SSRS“. Pagrindinis žaidimo tikslas yra dirbti komandoje ir surasti draugą, kurį uždarė į nelaisvę sovietų apsauginiai ir nugabenti jį į povandeninį laivą.

Karosta miestelis

Ne tik istoriniai objektai, bet ir pats Karosta miestelis (kas reiškia „karo uostas“) yra labai įdomus. Labai daug namų čia liko apleistų po to, kai sovietų armija paliko Liepoją. Kai kurie buvo restauruoti ir dabar naudojami gyvenamiesiems butams, tačiau daugelis taip ir liko nepaliesti. Šis miestelis yra lyg miestas – vaiduoklis, viskas lyg iš siaubo filmo. Tačiau tikrai vertas aplankyti, bei pačiam pajusti jame esančią lyg ir nejaukią atmosferą.

Nereikia keliauti tūkstančius kilometrų, kad pamatytumėte kažką nuostabaus. Visų pirmiausia reikėtų aplankyti ir pamatyti savo šalies ir aplinkinių kraštų „perlus“. Liepoja turi kuo pasigirti tiek kultūrine reikšme, tiek ir savo istorija, bei praeitimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *