Kelionės iš Varšuvos oro uosto

Vykstate į Varšuvos Šopeno oro uostą? O gal tik planuojate keliones is Varsuvos? Jeigu ketinate vykti be savo automobilio, greičiausiai Jums prireiks informacijos apie miesto viešąjį transportą, bei kaip nuvykti į oro uostą ir parvykti iš jo.

varsuvos oro uostas

Autobusai, traukiniai ir taksi

Didžiausias Varšuvos oro uostas yra įsikūręs 8 km į pietus nuo Varšuvos miesto centro. Jis yra puikiai aprūpintas miesto viešuoju transportu, kuris važiuoja į ir iš miesto centro, taip pat ir autobusų stoties, ar traukinių stoties.

Pačiame oro uoste yra sužymėti ženklai į traukinius, autobusus ir taksi, todėl nepasiklysite kelionės iš Varšuvos oro uosto metu. Šie ženklai yra atvykimo salėje ir veda link išėjimo.

Autobusai

Kelionės iš Varšuvos oro uosto metu galite pasinaudoti miesto autobusais. Iš centrinės geležinkelio stoties galite vykti su 175 autobusu, kuris vyksta nuo miesto centro link Šopeno oro uosto. Priklausomai nuo kurios vietos vykstate, į oro uostą važiuoja 148, 188, 331 autobusai, ir naktinis N32 autobusas.

Vienkartinio bilieto kaina yra 4,40 zlotų. Juos galite įsigyti viešojo transporto stotelėse, oro uoste esančiose automatiniuose bilietų pirkimo įrenginiuose, pačiuose autobusuose, tik turėkite reikiamą sumą pinigų, kadangi vairuotojai gali neturėti grąžos.

175 autobusas nuo miesto centro važiuoja apie 25 – 30 minučių. Darbo dienomis šis autobusas važinėja kas 10 minučių, tačiau anksti rytais ir vėlai vakarais jis važinėja šiek tiek rečiau.

Traukiniai

Nuo 2012 metų Šopeno oro uostas ir Varšuvos miesto centras yra jungiamas greitųjų geležinkelių linija. Kelionės iš Varšuvos oro uosto iki miesto centro užtruks apie 25 minutes. Šią paslaugą teikia Szybka Kolej Miejska – SKM ir Koleje Mazowieckie -KM geležinkelių linijos.

Nors traukiniai nevažiuoja taip dažnai kaip autobusai, tačiau jais greičiau pasieksite centrinę geležinkelio stotį ar miesto centrą prie Sródmiescie stoties. Traukinių stotyje yra išvykimo laikų švieslentė, todėl galėsite matyti laikus ir kurios platformos Jums reikia. Traukiniai į miestą važiuoja apie 20 minučių.

Naujoji traukinių stotelė ir autobusų stotelės yra apie 5 minutes kelio nuo oro uosto terminalo. Kai išeisite iš oro uosto, laikykitės dešinės. Reikės pereiti kelią ir praeiti automobilių stovėjimo aikštelę, kuri bus Jums iš kairės, o stotelė dešinėje pusėje.

Sekite ženklais, kad nepasiklystumėte. Bilietus galite nusipirkti tiek automatiniame bilietų pirkimo įrenginyje, tiek ir iš bilietų kasos.

Autobusų ir traukinių stotis

Autobusų ir maršrutinių autobusų stotis yra šalia traukinių stoties. Autobusai važiuoja į kitus Lenkijos bei kaimyninių šalių miestus, taip pat ir Lietuvos.

Taksi

Kelionės iš Varšuvos oro uosto išlaidos taksi paslaugoms gali atsieiti apie 40 zlotų. Išėjus iš oro uosto, taksi stovėjimo aikštelę pamatysite iškart. Yra taksi, stovinčių šalia oro uosto kelio, tačiau jie nėra nerekomenduotini.

Viešasis transportas Varšuvoje

Jeigu prieš keliones iš Varšuvos oro uosto turite šiek tiek laisvo laiko ir norite prasiblaškyti bei pažinti šį miestą iš arčiau, susipažinkite su viešojo transporto sistema miesto viduje.

Kalbant apie viešąjį transportą, Varšuva yra padalinta į dvi zonas. Pirmoji zona apima daugelį lankomų miesto objektų (taip pat ir oro uostą), tad Jums užteks tik šio bilieto. Transporto bilietai veikia visoms viešojo transporto rūšims miesto viduje: autobusams, tramvajams, metro, ir traukiniams.

Viešojo transporto sistema Varšuvoje veikia tokiu pat būdu, kaip ir pas mus Vilniuje. Nusipirkęs bilietėlį, galite įlipti per bet kurias duris, juos parodyti gali reikėti tik kontrolei. Nepamirškite pažymėti bilietėlio vos įlipęs į autobusą ar traukinį. Galite įsigyti vienos dienos (ar trijų) kelionės bilietą už 15 zlotų (30 zlotų).

Trys rūšys transporto bilietų

Varšuvoje yra vienkartinis bilietas, terminuotas bilietas, ir trumpalaikė kelionių kortelė.

Mieste bilietėlius galite įsigyti kioskuose visame mieste. Galite nusipirkti vienkartinį bilietėlį tiesiai iš vairuotojo, jeigu turite pakankamai smulkių pinigų. Tik, kad ir kur pirktumėte, nepamirškite jo pažymėti vos įlipę į transporto priemonę.

Oro uoste bilietus galite nusipirkti turistų informacijos kasose, bilietų pirkimo aparate prie autobusų ir traukinių stotelių.

Pas kaimynus lenkus, viešojo transporto sistema yra labai panaši į mūsiškę, tad nėra ko nerimauti. Tačiau vistiek verta pasidomėti iš anksčiau. Jeigu planuojate keliones iš Varšuvos oro uosto, patarčiau, jei įmanoma, atvykti šiek tiek anksčiau ir aplankyti šį įspūdingą miestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *