Vaikų laisvalaikio praleidimas: kodėl toks svarbus?

Kai kalbama apie vaikų bendrą tobulėjimą, laisvalaikio veikla yra tokia pat svarbi, kaip ir tradicinis mokymasis. Vaikai žaisdami mokosi, ypač kai jie dar yra jauni, ir tuo pačiu metu yra lavinami pažintiniai ir motoriniai įgūdžiai.

vaiku-laisvalaikis

Nesvarbu, veikla yra apibrėžiama kaip komandinis žaidimas ar tai laisvo stiliaus žaidimai kieme, svarbu, kad tai vaikui patiktų ir jis mėgautųsi savo užsiėmimu.

Sportas

Sportinė veikla dažniausiai yra didelė dalis vaikų laisvalaikyje. Paprastai, vaikai pradeda lankyti sportinius būrelius, kurie jiems patinka, kaip futbolas, krepšinis, ar gimnastika.

Šie sportiniai užsiėmimai ne tik moko vaikus tam tikrų įgūdžių, jie taip pat moko juo dirbti komandoje siekiant bendro tikslo. Vaikas nebūtinai turi pradėti lankyti būrelį vien dėl to, kad taptų aktyvus, tačiau jie gali užsiimti šia veikla vien dėl pramogų.

Jūs taip pat galite suorganizuoti savo vaiko draugų grupinius užsiėmimus tiesiog jūsų kieme.

Menas ir rankdarbiai

Šie užsiėmimai yra mėgstama laisvalaikio veikla norint užimti vaikus uždaroje patalpoje, ypač lietingomis dienomis. Daugybė tėvų padeda savo vaikams dirbti su specifiniais meno projektais, ar tiesiog suteikia jam visas reikalingas medžiagas, ir leidžia pasireikšti jo kūrybiškumui.

Pasak ekspertų, geriausia vesti vaiką specifine kryptimi, tačiau leisti jam pačiam nuspręsti, ką daryti ir kaip pasiekti tikslą. Pavyzdžiui, galite vaikui sugalvoti temą, tarkim Velykos, ir leisti jam sukurti bet kokį meno kūrinį ar rankdarbį susijusį su šia švente. Meniškus vaikus galite nuvesti į vietinę meno mokyklėlę.

Šokiai ir muzika

Jeigu vaikai mėgsta scenos meno rūšis, jų tėvai paprastai užrašo juos į šokių pamokas, kaip baletas, hip-hop‘as, klasikiniai šokiai ar pan., arba į muzikos pamokas, kaip klarneto, pianino ar violončelės.

Vaikas, pradėjęs anksti lankyti šokių ar muzikos užsiėmimus, tikėtina, kad jis norės juos lankyti ir tuomet, kai suaugs. Galbūt jis prisijungs prie mokyklos grupės, ar šokių komandos.

Tačiau, nereikėtų daug investuoti į brangius instrumentus ar brangias šokių pamokas, jeigu nesate tikras dėl vaiko pomėgių. Stebėkite, kaip Jūsų vaikas reaguoja žaidžiant su žaisliniu instrumentu ir klausantis vaikiškos muzikos. Taip galėsite įvertinti, kaip jis galbūt elgtųsi pamokose.

Nenuoseklus žaidimas

Nepastovus žaidimų laikas yra būtinas vaiko tobulėjimui, ir prisidedant prie jo pažinimo, fizinės, socialinės ir emocinės gerovės. Įsitikinkite, kad Jūsų vaiko laisvalaikis nepriklauso vien tik struktūrinėms veikloms. Išsiųskite jį į kiemą porai valandų pažaisti su draugais ar broliais ir sesėmis – ir nieko daugiau. Nustebsite, kokių užsiėmimų vaikai gali prisigalvoti. Netgi tada, kai vaikai turi būti namuose, jie ras begalę veiklos, kuria galės patys mėgautis. Pateikite keletą idėjų, jeigu matote, kad vaikai nuobodžiauja. Kelios kėdės ir senas užtiesalas gali būti paslaptingas fortas. O pagalvėlės atstoti salas, kurios apsaugo juos nuo karštos lavos ant grindų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *