Nekilnojamojo turto vertinimas: dažniausiai užduodami klausimai

Daug kam pasitaiko atvejų, kai reikalingas nekilnojamojo turto vertinimas. Tai paslauga, kuri aktuali perkant ar parduodant turtą, perleidžiant jį ar kitais panašiais atvejais. Turto vertės nustatymas ir pagrindimas – labai svarbus ir atsakingas procesas, todėl prieš ieškant vertintojo, verta pasidomėti kas tai per paslauga yra ir ko reikėtų tikėtis.

Kada reikalingas vertinimas?

Kaip jau minėta teksto pradžioje, dažniausia nekilnojamas turtas yra vertinamas jį perleidžiant arba perkant. Pavyzdžiui, jeigu ieškote įsigyti nekilnojamojo turto, greičiausiai kreipsitės į vertintoją, kuris nustatytų, ar pardavėjo kaina yra adekvati. Taip pat vertinimas atliekamas ir norint parduoti nekilnojamąjį turtą. Tai reikalinga tam, kad būtų galima paskelbti pardavimą įvertinus visas turto ypatybes ir rinkos situaciją. Tai pardavėjui leidžia būti tikram, kad prašoma suma nėra per maža ar neatitinka rinkos.

Taip pat dažnai vertinimas reikalingas gaunant dovanas arba paveldėjimą. O taip pat kai kuriais atvejais kai to reikalauja instancijos, teismas ir pan.

Kiek laiko trunka vertinimas?

Kiekvienas atvejis yra gana skirtingas. Tačiau iš esmės nekilnojamojo turto vertinimas neužtrunka labai ilgai. Tai gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų ar savaičių. Viskas priklauso nuo to, koks vertinimas atliekamas, koks turtas vertinamas ir koks yra vertintojo užimtumas. Pavyzdžiui, paprasčiausiai ir greičiausiai atliekami butų vertinimai. Ypač, jeigu butas yra naujos statybos name. Tokiais atvejais vertinimas labai paprastas ir tikrai gali neužtrukti ilgai. Tačiau jeigu Jums reikalinga įvertinti nekilnojamąjį turtą su daugybę pastatų ir sklypų, toks vertinimas daug sudėtingesnis.

Be to, ne visuomet nepriklausomi turto vertintojai gali atvykti greitai apžiūrėti objektą. Pasitaiko atvejų, kad to reikia laukti kelias dienas ar net ilgiau. Tad jeigu Jums reikalingas greitas turto vertinimas, pirmiausia to reikėtų pasiteirauti patikusio vertintojo ir sužinoti, ar įmanoma, kad turtas būtų įvertintas kuo greičiau.

Kokius dokumentus pasiruošti?

Kai atliekamas nekilnojamojo turto vertinimas, vertintojas atsižvelgia ne tik į tai, kokia yra panašių būstų kaina rinkoje, bet ir kitus aspektus. Pavyzdžiui, kada vertinamas pastatas pastatytas, kaip jis įrengtas, ar buvo renovuotas ir pan. Tad dažniausiai reikalingi šiuos dalykus apibrėžiantys dokumentai, kuriuose matytųsi statybų darbai, kaip įrengtos šildymo ar kitos sistemos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *