Skandinaviško stiliaus virtuvės baldai: kokie jie?

virtuvės baldaiPirmą kartą, užsukus į tikro skandinavo namus, daugeliui labiausiai į akis krenta lengvumas, paprastumas ir šviesios spalvos, o kiekviena interjero detalė atrodo tikslingai parinkta ir padėta būtent ten, kur ir turi būti. Žinoma, toks šviesus interjeras gali pasirodyti nepraktiškas, ypač tada, kai kalba pasisuka apie virtuvės baldus, tačiau žinant, kad Skandinavijos gyventojai saule mėgaujasi rečiau nei lietuviai, toks stilistinis spendimas atrodo visai logiškas. Taigi, jei nusprendėte savo virtuvę, o gal net ir visus namus įsirengti skandinavišku stiliumi, turėtumėte žinoti kelis dalykus.

Visų pirma, skandinavai labai praktiški žmonės, kurie vertina ilgaamžiškumą. Sakoma, kad jie savo baldus perduoda iš kartos į kartą, kadangi sugeba juos išsaugoti ir paprasčiausiai nemato tikslo pirkti kitų. Visgi, šią mintį vertėtų šiek tiek perfrazuoti – skandinavai renkasi tik kokybiškus ir praktiškus daiktus, kurie gali tarnauti kelis dešimtmečius. Tad, virtuvės baldai tikrai nėra ta vieta, kurioje vertėtų taupyti. Investavus į baldų kokybę ir funkcionalumą, bus ne tik paprasčiau darbuotis virtuvėje, bet ir galėsite būti ramūs, kad vyno taurė, išsipylusi ant balto stalviršio, nepaliks dėmės.

Visų antra, skandinavai panašūs į lietuvius – jie, kaip ir mes, vertina natūralumą, todėl pirmenybę teikia mediniams virtuvės baldams, o sienos ir kitos interjero detalės kuriamos kuo žemiškesnėmis ir natūralesnėmis spalvomis. Skandinaviškas interjeras neturi nieko bendro su modernizmu, ryškūs akcentai čia tikrai nedominuoja, tačiau tai tikrai nereiškia, kad šis interjero stilius yra nuobodus ir nykus, interjere gali dominuoti ir kontrastingos spalvos, tačiau jos nėra ryškios ar rėžiančios akį.

Visų trečia, skandinavams labai svarbi šviesa interjere, kadangi poliarinės naktys trunka net kelis mėnesius, o žiemos yra gūdžios ir tamsios. Tad natūralu, kad tokio tipo namuose dominuoja dideli langai, kurie paprastai būna nuo pat grindų iki lubų. Visgi, mes dažnai neturime galimybės savo būste įsirengti tokio tipo langų, tačiau šviesą galima išgauti ir kitais būdais. Specialistai rekomenduoja virtuvėje neapsiriboti tik pagrindiniu šviesos šaltiniu, o apšviesti ir virtuvės baldus. Beje, gerai apšviesti virtuvės baldai ne tik gražiai atrodo, bet ir yra praktiškas pasirinkimas, kadangi, įjungus šviesas, nekrenta šešėlis ant darbo vietos.

Galiausiai reikia atminti, kad skandinaviškame interjere dominuoja minimalizmas, kuris asocijuojasi su praktiškumu, todėl virtuvės interjero nereiktų apkrauti papildomomis ir tarpusavyje nederančiomis smulkmenomis, kurios ne tik blaško, bet ir atrodo išties neskoningai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *