Televizoriaus pirkimo kriterijai išmaniesiems namams

TelevizoriaiVis daugiau ir dažniau kalbama apie išmaniuosius namus, apie jų įrengimą ir technologijų poveikį mūsų gyvenimui bei laisvalaikiui. Išmaniosios technologijos turi įtakos ir mūsų sprendimui įsigyjant ir naują televizorių. Atrodytų paprastas ir įprastas prietaisas, apie kurio pirkimo kriterijus jau ne kartą kalbėta, tačiau iš tikro dažniausiai atkreipiamas dėmesys į vaizdo kontrastą, atstumą nuo ekrano ir pan. Todėl  šiandien didžiausios Lietuvoje elektroninės parduotuvės Pigu.lt specialistai atkreipia dėmesį į keletą rečiau aptariamų niuansų, kurie svarbūs šiuolaikiniam ir išmaniam lietuviui.

Suderinamumas su kitais namų įrenginiais

Televizoriai nėra vien tik dideli ekranai rodantys vaizdus, jie yra dalis visų įrenginių esančių namuose, todėl svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip televizorius veikia su kitais namuose esančiais išmaniaisiais prietaisais. Štai, pavyzdžiui, jei televizorius turi galimybę prisijungti prie bevielio interneto, jį galima sujungti su kitais įrenginiais, tokiais kaip kompiuteris, planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas. Nereikia jokių pakankamai brangiai kainuojančių DVD įrenginių, nes filmus peržiūrai galima paleisti tiesiog iš kompiuterio, o išmanusis telefonas gali atstoti televizoriaus pultelį.

Be to, televizorius veikia ir kaip monitorius, šiuolaikiškas televizorius leidžia prijungti telefonspynę ir matyti kas paspaudė durų skambutį, nepriėjus prie durų ir nepertraukus sporto varžybų peržiūros. Galima matyti pranešimus iš skalbimo mašinos, t.y. rodomas laikas kiek liko laiko iki skalbimo pabaigos. O orkaitė siunčia pranešimus apie kepamą pietums viščiuką. Skamba kaip iš fantastikos skyrelio? Ne, tai jau yra realybė, tai – išmanieji namai. Apie ateitį galvojantys televizorių gamintojai įsivaizduoja televizorių kaip išmaniųjų namų pagrindą, valdymo centrą, kuriame galima rasti viską ir su juo daryti viską, o ne tik žiūrėti vakaro žinių panoramą.

Išmanusis turinys

Net nebandant kurti išmaniųjų namų, reikėtų peržvelgti į tai, ką galima žiūrėti ir kokiomis programomis naudotis naujame televizoriuje. Šiandien televizorius mažiausiai turi rodyti Youtube, o populiarus interneto kanalas Netflix taip pat tampa tiesiog privaloma televizoriaus dalimi, be kurios jau dabar dalis lietuvių neįsivaizduoja savo laisvalaikio. Galimybė naršyti internete jau yra nesvarstytina, daugelis gamintojų ją integruoja pagal nutylėjimą. Taip pat svarbios programos, kurios leidžia peržiūrėti nuotraukas televizoriuje, juk visiems smagu peržiūrėti atostogų prisiminimus dideliame ekrane. Taigi, televizoriai tampa savotišku  laisvalaikio centru. Ar tai gerai, ar ne, jau kitas klausimas, tačiau reikia pripažinti, kad televizorių technologijos stipriai pažengė į priekį ir toliau nesiliauja stebinančios.

Galiausiai reiktų atminti, kad, renkantis televizorių, nebūtina pirkti prabangaus prietaiso, tačiau verta ieškoti technologiškai pažangesnio ir turinčio daugiau technologinių galimybių, kadangi turinio, skirto išmaniesiems televizoriams, vis daugėja. Gamintojai investuoja į naujausias technologijas ir televizoriai vis labiau tobulėja, dėl to, pasiūla auga, o kaina krenta, kuo tik gali džiaugtis pirkėjai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *