Kada paprasti vaistai nuo kosulio, o kada bronchitas?

vaistai nuo kosulioBronchitu per dažnai vadiname užsitęsusį kosulį, nors būtent tai jį ir išduoda. Bronchitas iš tiesų yra dažniausia kvėpavimo takų liga. Negydoma liga gali komplikuotis į labai pavojingus susirgimus. Tad kada bronchitą galima įtarti, o kada padės paprasti vaistai nuo kosulio?

Kosulys ne viskas

Bronchitas tai ne tik kosulys. Jį išduoda skausmingi diegliai gerklėje. Jie visai neprimena kutenimo, kokį primena kosulio jausmas. Tarkim, vaistai nuo sauso kosulio padeda pašalinti tokį neskausmingo kutenimo jausmą. Bronchito atveju nepadės nei sirupas nuo sauso kosulio, nei vaistai atsikosėjimui. Ligą sukelia virusai, rečiau bakterijos. Todėl jeigu vos pajutus pirmus nemalonius ligos požymius imsite skalauti gerklę vandeniu su soda, uždegimą sustabdysite. Tokie liaudiski vaistai nuo kosulio yra itin veiksmingi ligos pirmoje stadijoje.

Antras simptomas – pabrinkusi brochų gleivinė. Todėl pirmomis dienomis kosulys būna labai sausas. Tik vaistai nuo kosulio padeda palengvinti atsikosėjimą, pašalinti gleives.

Gydymas

Reikia pripažinti, kad efektyvus vaistai nuo kosulio priklauso nuo sergančiojo amžiaus. Tarkim, sirupas nuo kosulio vaikams prospan yra populiariausia ir efektyviausia gydymo priemonė. Tuo tarpu, vaistai nuo kosulio suaugusiems yra gana stiprūs antibiotikai. Juos išrašys Jūsų šeimos gydytojas.

Kaip dar galite sau padėti? Padėti galite vartodami žolelių nuovirus, atsisakydami kavos, alkoholio, sirupų ir kitų saldintų gėrimų.

Taip pat vaistai nuo kosulio vaikams gali būti vartojami su žolelių nuoviru. Jį paruošti yra labai lengva. Vos keturios stiklinės šilto vandens su gydomosiomis žolelėmis (ramunėlės, dilgėlės, liepžiedžiai, ir kita) turėtų būti išgeriama per dieną.

Liaudies medicinos šalininkai tikina, kad sirupas nuo kosulio vaikams veiks efektyviau jeigu bus vartojamas su reguliariai daromomis inhaliacijos procedūromis arba tiesiog kvėpavimu garais. Reiktų užvirti vandenį ir užsidengus rankšluosčiu kvėpuoti (atsargiai, kad garai nenudegintų). Vis dėlto, vaikams ši procedūra nėra maloni, todėl galite leisti jiems pliuškentis šiltame vandenyje. Sakoma, kad taip susidarę garai yra ne mažiau veiksmingi.

Atsargumo priemonės

Jeigu pradedama kosėti krauju arba simptomai nepraeina per savaitę ar daugiau, net ir vartojant medikamentus, būtinai kreipkitės į medikus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *