Kiemo estetika ir akmens dekoracijos

akmens gaminiai

akmens gaminiaiSiekiant estetinės dermės, nuosavų namų kiemai puošiami tvirtais ir ilgaamžiais akmens dirbiniais. Specialistai tvirtina, kad akmuo suteikia išskirtinės elegancijos ir jaukumo, ramina mūsų mintis ir padeda susikaupti. Be to, pastaraisiais metais akmens gaminiai tapo prabangos akcentu – rieduliais puošti alpinariumai ir lauko židiniai gali kainuoti net keliasdešimt tūkstančių litų. Šiandien galima rinktis iš itin didelės akmenų pasiūlos, todėl viskas priklauso nuo individualių poreikių, grožio supratimo ir finansinių galimybių – vienas sodybas puošia nedidelės natūralios uolienos, kitas – didingos ir tvirtos skulptūros.

Akmens dekoracijos

Jei nusprendėte aplinką dekoruoti akmenimis, išlikite racionalūs – nepamirškite, kad daug skirtingos formos, spalvų ir struktūros akmenų vienoje vietoje gali atrodyti juokingai. Akmens gaminiai privalo derėti prie bendro kiemo vaizdo ir tapti harmoninga aplinkos dalimi.

Vis dažniau akmenimis dekoruojami ne tik gėlynai ir vejos, bet ir kiemo takeliai. Nors akmeniniai keliukai atrodo nepaprastai žaviai, nepamirškite įvertinti ir praktinės jų pusės: tokią dangą prižiūrėti gana sunku, kadangi nuo jos nepatogu rinkti lapus, vėjo atneštas šiukšles ar valyti sniegą. Be to, dulkės ir nešvarumai ima kauptis kelio tarpuose, o pro apatinę plėvelę ima kaltis žolė.

Viena naujausių mados tendencijų – akmeninės tvoros ir perskyros. Jos gali būti ištisinės arba pagamintos iš atskirų blokų. Kurdami akmens tvorą, galite rinktis pačių įvairiausių formų ir spalvų riedulius, tačiau specialistai pataria apsistoti ties sveikais arba pusiau skeltais akmenukais. Paruoštą kiemo tvoros pagrindą galima puošti dailiomis skaldyto akmens plokštėmis.

Akmens židiniai

Didingas akmens židinys prikaustys aplinkinių žvilgsnius ir leis jums mėgautis ramiais vasaros vakarais jaukioje gamtos užuovėjoje. Tiesa, jei nusprendėte židinį mūryti patys, geriau šį darbą palikite vasarai – kaitrios dienos užtikrina tinkamą darbų eigą, kadangi skiedinys pritaikytas džiūti, esant 25–27 laipsnių temperatūrai.

Paprastai lauko židiniai yra gaminami iš skaldytų akmenų. Jei mėgstame modernizmo idėjas, židinį galite šlieti prie gyvenamojo namo sienos, tačiau kur kas praktiškesnis variantas – įrengti židinį terasoje arba lauko pavėsinėje. Žinoma, lauko židiniui yra reikalinga erdvė, todėl, jei turite 6 arų sklypą, pagalvokite, ar šis sprendimas yra išties praktiškas.

Alpinariumai

Alpinariumai yra vienas išradingiausių ir dailiausių kiemo puošybos elementų. Elegantiškai įrengta gėlių ir akmenų dekoracija pagyvins bet kurią eksterjero erdvę ir suteiks jai šilumos. Be to, tinkamai įrengtas alpinariumas džiugins jus visus metus. Jei norite išskirtinės elegancijos, pagalvokite apie vandens krioklius ar fontanus.

Alpinariumo įrengimas reikalauja išankstinio pasiruošimo ir kantrybės. Siekdami geriausio rezultato, privalote surasti tinkamą vietą šiai puošmenai. Geriausias sprendimas – įrengti alpinariumą ant natūraliai susidariusio žemės kalniuko. Įsitikinkite, kad žydinčių gėlių ar medelių nevargins nuolatiniai saulės spinduliai ir negąsdins šaltas pavėsis. Radę tinkamą vietą, skirkite laiko tarpusavyje derančių gėlių ir augalų paieškai – nepamirškite, kad viskas priklauso nuo jūsų išradingumo ir vaizduotės. Suradę tinkamas sėklas, ieškokite dailių akmenų. Paruoškite jiems duobes, nuo kurių gylio ir pločio priklausys, kaip giliai akmuo bus įspaustas žemėje ir kokią formą sudarys. Specialistai pataria derinti didesnius ir mažesnius akmenėlius. Išryškintas dydžių ir formų kontrastas atrodys itin natūraliai ir stilingai.

1 Comment

  1. […] yra interjere. Vieniems asmenims patinka natūralumas, malkų ir ugnies spragsėjimas, o kitiems pakanka dekoratyvumo, kai už stiklo šoka liepsnų imitacijos […]

Leave A Comment