Vairavimo mokykla Vilniuje: ką vadiname saugiu greičiu?

vairavimo mokykla VilniujeViena dažniausių eismo įvykių priežasčių yra saugaus greičio viršijimas. Nepamirškite – leistinas greitis ne visais atvejais yra saugus greitis. Tiesa, vairavimo mokykla Vilniuje pažymi, kad apie leistinų ribų neviršijančio greičio ribojimus nekalbama jokiuose įstatymuose ar KET taisyklėse. Tai reiškia, kad kiekvienas vairuotojas turi savarankiškai nuspręsti, koks greitis konkrečioje situacijoje yra saugus – natūralu, kad važiuodami tuo pačiu keliu saulėtą dieną ir esant blogam matomumui, privalome vadovautis individualiais greičio reikalavimais.

Vairavimo mokykla Vilniuje primena, kad greičio saugumas priklauso nuo daugybės atskirų faktorių: transporto priemonės svorio, padangų kokybės, oro sąlygų, kelio dangos, galiausiai – ir vairuotojo patirties. Tai reiškia, kad konkrečiai jums tinkantis saugus greitis gali būti kur kas mažesnis už leistiną. Viena didžiausių klaidų – vadovautis greičio ribojimo ženklais, neįvertinus oro sąlygų. Ekspertai primena – jei važiuojate blogu matomumu ar slidžia kelio danga, privalote pasirinkti tokį važiavimo greitį, kuris užtikrintų, kad nelaimės atveju sustabdysite automobilį reikiamoje vietoje ir išvengsite eismo įvykio. Ilgametę darbo patirtį turintys instruktoriai teigia, kad tokiu atveju vienam vairuotojui saugus greitis gali siekti 100 km/h, o kitam būtina važiuoti kur kas mažesniu greičiu.

Saugaus greičio laikymasis svarbus tuo atveju, jei turite mažai vairavimo patirties – minėtosios taisyklės ignoravimas gali baigtis skaudžia nelaime. Tiesa, negalima pamiršti ir dėmesio svarbos, pvz., dažna nelaimės kelyje priežastis – laukinio gyvūno išbėgimas į kelią. Instruktoriai pabrėžia, kad šiuo atveju svarbus ne tik greitis, bet ir vairuotojo dėmesingumas – vairuodami privalote stebėti ne tik važiuojamąją dalį, bet ir kelkraščius, atsisakyti SMS žinučių rašymo ir kitos pašalinės veiklos.

Vertindami saugų greitį, turite atsižvelgti ir į transporto priemonės svorį. Vairavimo mokykla Vilniuje primena, kad lengvesnis automobilis stabdomas kur kas greičiau už sunkią transporto priemonę, t. y. sunkesnio automobilio stabdymo kelias bus ilgesnis. Minėtoji taisyklė taikoma ir tuo atveju, jei važiuojate pakrautu automobiliu, t. y. vairuodami didesnio svorio transporto priemonę turite rinktis mažesnį greitį arba, jei nusprendėte sustoti, kur kas anksčiau pradėti lėtinti.

Dar vienas aspektas, neatsiejamai susijęs su saugiu greičiu, yra tinkamų padangų pasirinkimas. Jei automobilio padangos yra geros kokybės, pvz., žiemos metu važiuojate su naujomis žieminėmis, o ne universaliomis padangomis, stabdymo kelias bus geresnis. Be to, nepamirškite, kad nemažiau už saugų greitį yra svarbus ir saugaus atstumo laikymasis, ypač važiuojant slidžia kelio danga ar esant blogam matomumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *