Baidarių nuoma Aukštaitijoje skirtingais metų laikais: ką pasiimti į kelionę?

baidarių nuoma AukštaitijojeKiekvienais metais didesnio keliautojų dėmesio sulaukianti baidarių nuoma Aukštaitijoje siūlo itin plačias plaukimo maršrutų pasirinkimo galimybes. Įdomu tai, kad sparčiai populiarėja ne tik vasaros sezono plaukimai, bet ir baidarių nuoma šaltuoju metų laiku. Tiesa, ekspertai primena, kad skirtingi sezonai reikalauja ir skirtingo mūsų pasiruošimo.

Baidarių nuoma šiltajam sezonui

Vasaros metu plaukikai renkasi lengvus rūbus ir patogią avalynę. Su savimi būtina turėti atsarginių drabužių komplektą, kurį reikėtų supakuoti į hermetiškus ir drėgmei atsparius maišus. Nepamirškite, kad baidarė turi svorio limitą, be to, erdvė joje yra ribota, todėl neimkite jokių nereikalingų daiktų. Jei plaukiate su didesne kompanija, pasiskirstykite daiktais, pvz., vienas asmuo plukdo palapinę (jei daiktų negalite palikti automobilyje ar saugomoje teritorijoje), kitas yra atsakingas už kirvį, miegmaišį ir t. t.

Baidarių nuoma Aukštaitijoje šiltuoju metų laiku neatsiejama nuo specialių apsauginių priemonių, gelbėjančių nuo intensyvios saulės, t. y. galvos apdangalų ir apsauginių kremų. Jums bus reikalingi ir preparatai, saugantys nuo vabzdžių įgėlimo. Galvodami apie maistą ir gėrimus, nepamirškite, kad reikėtų vengti greitai gendančių ir gazuotų produktų. Jei ketinate nakvoti ar stovyklauti gamtoje, jums reikės ir palapinės, miegmaišių, žibintuvėlio, kirvio, degtukų, virvės, kilimėlių, higienos priemonių, puodų ir įrankių maistui.

Baidarių maršrutai Aukštaitijoje šaltuoju metų laiku

Jei ruošiatės į kelionę orams atvėsus, skirkite laiko tinkamos upės paieškai – baidarių maršrutai Aukštaitijoje džiugina itin plačiomis pasirinkimo galimybėmis, todėl nesunkiai atrasite tai, kas tinka būtent jums. Tiesa, nepamirškite, kad daugelis populiariųjų vasaros upių, orams atvėsus, yra nebetinkamos plaukti ir, priešingai, vasarą užmiršti vandens keliai vilioja šalčio nebijančius keliautojus. Rudens ir pavasario sezonui būtina rinktis šiltesnius rūbus, su kuriais jausitės gerai ir patogiai. Geriausias sprendimas – optimalią kūno temperatūrą palaikanti termo apranga. Būtinai turėkite atsarginių drabužių komplektą ir šiltesnių rūbų. Tiesa, intensyviai irkluodami, greičiausiai, nejausite nei šalčio, nei speigo, tačiau, jei ketinate stovyklauti gamtoje, privalote pagalvoti apie šiltą aprangą ir storus pledus. Su savimi pasiimkite termosą, kuriame būtų karštos arbatos ar kavos. Turėkite ir šiltų užkandžių.

Papildomi daiktai

Nepriklausomai nuo sezono, su savimi privalote turėti ir medikamentų bei pirmosios pagalbos rinkinį. Jums reikės ir šiukšlių maišų. Geras sprendimas – pasiimti degtukų, peilį ir virvę. Visus drėgmės bijančius daiktus, pvz., telefonus ar pinigines, pakuokite į hermetiškus maišus ar indus, apsaugančius nuo vandens. Nesvarbu, kuriuo metų laiku plauksite, jums reikės patikimų gelbėjimosi liemenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *