Miegas: kiek žmogui reikia miego?

Miegas, šis esminis kasdienis ritualas, atlieka lemiamą vaidmenį palaikant bendrą sveikatą ir gerą savijautą. Norint palaikyti fizinį ir psichinį gyvybingumą, labai svarbu suprasti, kiek žmogui reikia miego. Nors individualūs poreikiai gali skirtis, ekspertai pateikia bendrų rekomendacijų, kuriomis vadovaudamiesi žmonės gali siekti ramaus miego.

Nacionalinio miego fondo rekomendacijos

Nacionalinis miego fondas (National Sleep Foundation), pirmaujanti miego mokslo institucija, pateikia rekomendacijas dėl rekomenduojamo miego kiekio įvairioms amžiaus grupėms. Pagal jų rekomendacijas:

  • Naujagimiai (0-3 mėn.): (14-17 val. per parą)
  • Kūdikiai (4-11 mėn.): 12-15 valandų per parą
  • Mažamečiai vaikai (1-2 metai): 11-14 valandų per dieną
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai (3-5 metų): 10-13 valandų per dieną
  • Mokyklinio amžiaus vaikai (6-13 metų): 9-11 valandų per dieną
  • Paaugliai (14-17 metų): 8-10 valandų per dieną
  • Jauni suaugusieji (18-25 m.): 7-9 valandos per dieną
  • Suaugusieji (26-64 m.): 7-9 valandos per dieną
  • Vyresnio amžiaus suaugusieji (65 m. ir vyresni): 7-8 valandos per dieną

Individualūs variantai

Nors šiose gairėse pateikiama bendra sistema, esama individualių skirtumų. Tokie veiksniai kaip genetika, gyvenimo būdas ir bendra sveikatos būklė gali turėti įtakos miego kiekiui, kurio žmogui reikia. Kai kurie asmenys gali jaustis žvalesni, jei miega šiek tiek daugiau arba mažiau nei rekomenduojama.

Kokybė yra svarbesnė už kiekybę

Be miego trukmės, ne mažiau svarbi ir miego kokybė. Naktį, kai miegas buvo nutrauktas arba neramus, žmogus gali jaustis pavargęs, net jei miega rekomenduojamą valandų skaičių. Sveikų miego įpročių įtvirtinimas ir palankios miegui aplinkos sukūrimas prisideda prie bendros miego kokybės.

Amžiaus ir gyvenimo etapo įtaka

Miego poreikiai kinta visą gyvenimą. Naujagimiams ir kūdikiams augimui ir vystymuisi reikia ilgesnio miego, o paaugliams keičiasi cirkadiniai ritmai, todėl dažnai tenka vėliau gultis į lovą. Su amžiumi gali keistis ir vyresnio amžiaus žmonių miego įpročiai, tačiau pakankamas miegas išlieka labai svarbus bendrai sveikatai.

Miego trūkumo pasekmės

Nuolatinis rekomenduojamo miego trūkumas gali turėti žalingų pasekmių fizinei ir psichinei sveikatai. Miego trūkumas siejamas su padidėjusiu stresu, sutrikusia pažinimo funkcija, susilpnėjusia imunine sistema ir padidėjusia lėtinių ligų, tokių kaip nutukimas, diabetas ir širdies bei kraujagyslių ligos, rizika.

Plačiau: https://sapnynas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *