Skolų išieškojimas: ką reikėtų žinoti?

Nėra nieko nemaloniau, kaip turėti reikalų su nemokiu klientu arba tokiu, kuris apmokėjimo ar skolos grąžinimo vengia tyčia. Tačiau tokių atvejų pasitaiko, todėl jeigu taip nutiko ir Jums, žinokite, kad išeitis yra. Tokiais atvejais gali padėti skolų išieškojimas, kuris padės greičiau atgauti savo pinigus.

Kada verta kreiptis į skolų išieškojimo įmonę?

Turėti skolininką yra labai nemalonu ir labai dažnai tokie atvejai taip ir lieka neapmokėti. Kai skolininkas slapstosi, vengia kontakto ir piktybiškai neapmoka sąskaitos ar negrąžina skolos, tam reikia skirti daug laiko. Nuolat ieškoti skolininko, priminti jam apie skolą kainuoja daug laiko ir tai daryti niekam nėra malonu. Todėl labai dažnu atveju tokios skolos yra tiesiog nurašomos. Tai reiškia, jog skolininkas lieka taip ir nesumokėjęs, o įmonė, pardavusi paslaugas, prekes ar suteikusi kreditą patiria finansinių nuostolių.

Dėl to, kad niekam nepatinka ieškoti skolininkų, nesąžiningi verslininkai ar žmonės nebaudžiami apgaudinėja ir kitus. Tačiau yra būdas, kaip atgauti skolą ir patiems nesileisti į jos paieškas ir skolininko persekiojimą. Galima kreiptis į skolų išieškojimo įmonę. Lietuvoje yra kelios įmonės, kurios specializuojasi būtent šioje srityje ir gali padėti, kai reikalingas skolų išieškojimas.

Ką reikia pateikti skolų išieškojimo įmonei?

Skolų išieškojimo įmonė pirmiausia norės gauti visą reikalingą informaciją apie esamą skolą. Tai reiškia, kad svarbūs visi įrodymai ir dokumentai. Jeigu turite paslaugų ar pardavimo sutartį, tai reikės pateikti įmonei. Taip pat reikalingos visos sąskaitos, susirašinėjimai elektroniniais paštais. Jeigu skola yra priteista teismo arba turite kitus vykdomuosius dokumentus, juos taip pat reikėtų turėti, kad galėtumėte pateikti skolų išieškojimo įmonei. Įmonės atstovas susipažins su visa medžiaga, išanalizuos ją ir pasakys, ar gali perimti Jūsų skolą bei kokią sumą pinigų galite atgauti.

Kaip atliekamas skolų išieškojimas?

Skolų išieškojimas atliekamas perimus skolą arba tik jos administravimą. Įmonė gali perimti skolos administravimą ir išsireikalauti skolą Jūsų vardu. Tokiu atveju Jums nebereikia jaudintis dėl to, kad nerandate, negalite susisiekti su skolininku. Išieškojimo įmonė pasitelkusi savo turimus duomenis, gali rasti ir kitų būdų, kaip susisiekti su skolininku. Taip pat galite skolą tiesiog parduoti. Tuomet Jums bus sumokėta sutarta suma, o išieškojimo kampanija taps skolininko kreditore.

Dažniausiai skolų išieškojimas pradedamas įspėjant skolininką, kad skolos administravimas perduotas įmonei. Tuomet skolininkui skiriamas laikas skolai grąžinti, o per numatytą terminą skolos neatgavus, kreipiamasi dėl jo sį teismą. Teismas priteisia skolą ir ji gali būti išieškoma su antstolio pagalba, areštuojant sąskaitas ar pritaikant kitas priemones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *