Mobilieji telefonai: pasirinkimą lemia ne tik įspūdingi parametrai

mobilieji telefonaiMobilieji telefonai jau seniai nėra tik mobilieji telefonai. Vietoj įprastos klaviatūros – liečiamasis ekranas, vietoj „Gyvatėlės“  – pokemonų „medžioklė“, vietoj storo korpuso  – nė centimetro nesiekiantis grakštumas. Šiuolaikinis telefonas atlieka daugiau funkcijų nei senas kompiuteris.

Daug funkcijų, daug modelių, ne viena kainos kategorija. Kaipgi išsirinkti būtent tokį įrenginį, kuris atitiktų visus poreikius? Kaip įsigyti telefoną, kuris ištikimai tarnautų?

Naujienos

Telefonų rinką galima pavadinti dinamiška. Nauji modeliai – tai nauji laipteliai techninės ir dizaino dalies srityje. Pasirodžius naujam modeliui būna visokių komentarų. Vieni žmonės kraipo galvą, kodėl baterijos talpa maža, kiti skėsčioja rankomis dėl per menko vidinės įrenginio atminties kiekio. Džiaugsmo ovacijomis sutinkamas geras ekrano ir korpuso dydžio santykis, nykštys viršun keliamas už pakankamą operatyviosios atminties kiekį.

Mobilieji telefonai sulaukia įvairaus dėmesio. Kaip jau supratote, vienos nuomonės negatyvios, kitos pozityvios. Yra ir itin pasvertų, pavyzdžiui, interesantai palankiai įvertina tai, kad telefone veikia naujausia operacinės sistemos versija, bet peikia pernelyg griozdišką įrenginio korpusą.

Ar pasikliauti skaičiais?

Nauji mobilieji telefonai bent jau „ant popieriaus“ būna pranašesni už senesnius modelius. Tad kyla klausimas, ar verta pasikliauti skaičiais. Daugiau RAM, daugiau megapikselių – tai vilioja, bet ar praverčia realybėje?

Į šį klausimą atsako apžvalgininkai. Internete gausu apžvalgų. Tai ir straipsniai, ir vaizdo įrašai. Juose išmanieji įrenginiai vertinami remiantis tokiais kriterijais kaip sparta, kameros kokybė, vartotojo sąsaja ir t. t.

Vienas telefonas gali būti su 8 megapikselių kamera, o kitas – su 13, bet antras variantas ne visada labiau džiugins. Tokie ir panašūs dalykai išryškėja apžvalgose. Kiekvienam besidominčiam tai itin naudinga, nes prieš perkant įrenginį įsitikinama, ar jis tikrai vertas dėmesio.

Skaičiai ne visada sufleruoja apie sklandų veikimą. Pavyzdžiui, gal jūsų senajame išmaniajame telefone yra vos 512 megabaitų operatyviosios atminties, bet įrenginiu naudojatės be trukdžių. 1 gigabaitas RAM atrodo kaip nemenkas šuolis? Iš tiesų tas šuolis gali būti tik teorinis, nes visai tikėtina, jog įvairiausių funkcijų prikimštas prietaisas, net ir turėdamas daugiau „smarvės“, bus lėtesnis. Taigi, prieš perkant telefoną, reiktų gerai įvertinti savo poreikius, finansines galimybes ir tikslą, kam mobilusis telefonas yra skirtas – pramogai ir įvaizdžiui ar efektyviam naudojimui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *