Buhalterinės apskaitos programos pagal įmonės dydį

 Visai nesvarbu, ar turite įmonę su keliais šimtais darbuotojų, ar tiesiog įkūrėte mažąją bendriją ir veiklą vykdote vienas – buhalterinės apskaitos procesai yra neišvengiama būtinybė kiekvienoje įmonėje. Šiais laikais, buhalterinės apskaitos programų išties labai daug. Visos buhalterinės apskaitos sistemos pasižymi skirtingomis teigiamomis savybėmis, funkcijomis ir žinoma, kaina. Tad kokia buhalterinės apskaitos programa būtų protingiausias sprendimas verslo gigantams? Kokią programą pasirinkti mažoms ar vidutinėms įmonės, mažosioms bendrijoms?

Daug darbuotojų turintis, kiekvieną mėnesį sudėtingus buhalterinius procesus atliekantis verslas dažniausiai renkasi itin profesionalias buhalterinės apskaitos programas, tokias kaip „Rivilė“, „Finvalda“ ar „Konto“. Įsidiegus šias programas, už papildomą mokestį galima gauti nuolat tobulinamus modulius, kurie dar labiau palengvina buhalterinės apskaitos procesus. Šios programos suteikia galimybę vesti didžiosios knygos, pirkimų, pardavimų, atsargų, atsiskaitymo, turto apskaitas. Pasitelkiant į pagalbą šias programas galima aiškiai stebėti verslo apskaitos procesus, juos analizuoti ir laiku įžvelgti plėtros galimybes ar rizikas. Šios programos suteikia aukščiausio lygio paslaugą su papildomomis funkcijomis, tačiau jos labiau pritaikytos didesnėms įmonėms, stambiam verslui.

  Tačiau kaip elgtis, jeigu įmonė yra maža, o buhalterinių procesų nėra daug? Kokia buhalterinės apskaitos programa yra paranki smulkiam verslui? Smulkiam verslui tikrai nereikia begalės papildomų funkcijų, sudėtingai suprantamų, brangiai kainuojančių programų. Svarbiausia, kad programa atliktų pagrindines funkcijas, tokias kaip pirkimo, pardavimo procesų registravimas, atsiskaitymų, banko išrašų importo funkcijas, PVM faktūrų ir deklaracijų formavimą, ilgalaikio turto apskaitą. Taip pat programa turėtų pasirūpinti darbo užmokesčio apskaita. Siekiantys maksimaliai sutaupyti  – buhalterinės apskaitos procesus gali atlikti „Excel“ programoje. Tačiau ši programa pareikalaus daug laiko, kruopštumo. Dar vienas sprendimas itin ekonomiško varianto ieškančioms įmonėms – nemokamos apskaitos programos. Šios programos puiki idėja neseniai įsikūrusiam, pajamų beveik negeneruojančiam verslui, tačiau tokio tipo programos – laikinas, kokybės neužtikrinantis sprendimas. Protingiausias, patikimiausias ir saugiausias sprendimas startuoliams ar mažoms įmonėms – mokamos, tačiau nebrangios buhalterinės apskaitos programos. Tokių programų išties yra nemažai, tad turėsite galimybę pasirinkti jums priimtiniausią, jūsų poreikius maksimaliai atitinkančią sistemą.

 Finansai ir buhalterinė apskaita – neatsiejama, bet kurio verslo dalis. Tad pasirūpinkite sklandžiu buhalterinės apskaitos procesu ir suteikite savo verslui stabilumo.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *