Darbuotojų paieška ir kandidatų gyvenimo aprašymo akcentai

Darbuotojų paieška dažniausiai prisideda nuo pirmojo etapo, kuomet kandidatai reaguoja į darbo skelbimą ir siunčia savo CV. Kandidatų CV yra svarbus dokumentas, kuris padeda įvertinti kandidato kvalifikaciją, gebėjimus ir patirtį, kad būtų galima nuspręsti, ar jis tinkamas tam tikrai darbo pozicijai. Straipsnyje aprašome keletą esminių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kai vertinate kandidatų CV.

Kontaktinės informacijos svarba. Darbuotojų paieška – tai procesas, kurio metu aktyviai yra komunikuojama su kandidatais. Labai svarbu, kad būtų pateikta tvarkinga, tiksli ir aiškiai pastebima kontaktinė informacija (telefono numeris, el.paštas, Linkedin paskyros nuoroda). 

                             CV įvaizdis ir forma. Kandidatams rekomenduojama pasinaudoti įvairiomis maketavimo programėlėmis ir taip savo sukauptą patirtį perteikti moderniai ir tvarkingai. CV įvaizdį rekomenduojama rinktis pagal poziciją į kurią kandidatuojama. Asmenys, kurie peržiūri CV, turėtų atkreipti dėmesį ar CV visas yra išpildytas tinkamai, tvarkingai ir be akivaizdžių klaidų.

                             CV turinys. Reikia atkreipti dėmesį į kandidato darbo patirtį, kad būtų galima įvertinti, ar jis turi reikiamos patirties, susijusios su darbo pozicija. Taip pat CV turėtų būti aprašytas išsilavinimas, kalbų mokėjimo lygmenys bei kiti svarbūs įgūdžiai ar mokymai. CV jau kuris laikomas neberašoma šeimyninė ar kita asmeninė informacija bei naudojamos tik darbinį turinį atitinkančios nuotraukos.

                             Pridėtinė CV vertė. Kandidatai, kurie neturi sukaupę pakankamai patirties, savo CV turėtų aprašyti motyvaciją, norą augti ir pateikti veiklą, kurią vykdė, rodančia jų siekį tobulėti. Tai galėtų būti bet kurios srities praktika ar savanorystė. Kandidatai, kurie turi sukaupę pakankamai patirties, savo gyvenimo aprašyme gali pateikti savo veiklos konkrečių pavyzdžių.

Darbuotojų paieška yra visuomet vykdoma greičiau, jei asmuo moka efektyviai ir tinkamai įvertinti kandidato CV, o kandidatas sugeba tvarkingai ir profesionaliai jį pateikti. Svarbiausia suprasti, kad asmuo, sulaukdamas daug CV, jį išanalizuoja kelių minučių bėgyje, todėl svarbu akcentuoti tik svarbiausią ir aktualiausią informaciją.

Daugiau apie darbuotojų paiešką skaitykite čia: : https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *