Ir vėl apskaita?! Nesijaudinkite, yra sprendimas

apskaitaKai žiemą keičia pavasaris, ne tik šyla oras, bet ir artėja mokestinių metų pabaiga. Nejučia suklūstama – ir vėl apskaita?! Ir vėl deklaruoti pajamas? Taip, pavasarį ekonominę veiklą vykdantys asmenys skaičiuoja, deklaruoja, moka. Kartais visi tie mokesčiai primena chaosą. Bet nesijaudinkite, nes apskaitos klausimus patikėjus profesionaliems buhalteriams situacija nesunkiai sutvarkoma ir kiekvienas buhalterijos punktas tampa tikslus.

Yra įvairių veiklos formų – individuali veikla pagal pažymą, MB, UAB ir kt. Nepriklausomai nuo to, kokios tematikos yra veikla, nepaisant, kiek laiko konkrečiu amatu užsiimama, bet kuriuo atveju apskaita yra privaloma. Ir tai ne vien pajamų deklaravimas.

Pajamų ir išlaidų žurnalo pildymas, sąskaitos – dar vienas „smagumas“. Jei apskaita ir visi kiti skaičiai neduoda ramybės, naudingiausia kreiptis į buhalterį. Juk visur geriausia darbą patikėti profesionalams. Nes jie ne šiaip susipažinę su konkrečiais dalykais. Jie supranta daug aspektų, kurie kitiems atrodo kaip labirintas.

Liaudyje sakoma: „Jei išsprendžiama pinigais, tai ne problema.“ Remdamiesi šiuo postringavimu galime daryti išvadą, kad buhalterija nėra problema. Tai prievolė, užduotis, klausimų visuma, bet ne problema. Bet ar buhalterio paslaugos neprivers imti paskolos? Kad nenutiktų nieko nenumatyto, susisiekę išsiaiškinkite, kokios yra kainos. Negalvokite, kad galite įkyrėti – nieko panašaus; juk kiekvienas, planuojantis ką nors pirkti ar pasinaudoti tam tikromis paslaugomis, skaičiuoja. Ir puikiai suprantama, kodėl skaičiuoja.

Taigi, nesijaudinkite, nes buhalterinė apskaita nėra problema. Na, gerai, kitokio pobūdžio veiklą vykdantiems žmonėms apskaitos procesai galbūt primena sudėtingiausią pasaulyje dalyką, sudėtingesnį už ilgiausią lietuvišką žodį. Bet nei bandymas suraityti nebeprisikiškiakopūsteliaudavome, nei pelno ir išlaidų skaičiavimas nėra problemos.

Kodėl vieni žmonės puikiai geba daryti vienus dalykus ir nemėgsta kitų dalykų? Kodėl jums lengva piešti, o jūsų draugas to nemoka, bet užtat nuostabiai tvarkosi darže? Turbūt reikėtų padėkoti Dievui, kad taip surėdė pasaulį – kiekvienas turi savo pašaukimą. Nors reikia paminėti, kad postmodernioje visuomenėje tas pašaukimas neretai kinta – kelerius metus dirbama buhalteriu, o paskui imama ir pereinama į kitą sektorių.

Jei apskaita neprimena maloniausių pasaulyje dalykų, tai skaičiavimas užtruks ilgai, tam nebus jokio polėkio. O štai skaičiuoti mėgstantis žmogus, turintis buhalterinių įgūdžių, užduotį priima kaip savaime suprantamą.

Buhalteriai atlieka ir gelbėtojų vaidmenį. Jei prisiminėte, kad reikia sutvarkyti su apskaita susijusius reikalus, o darbų ir taip sočiai, nereikia nei panikuoti, nei nusiminti. Jums net nereikia blaškytis po miestą, ieškant, kur koks buhalterio biuras. Paprasčiausiai įsijungiate kompiuterį ir naršyklės paieškos laukelyje suvedate keletą žodžių. Net jei pučia vėjas ar labai šalta, nereikia palikti jaukių namų ar biuro. Apsilankote internete, nurodytais kontaktais susisiekiate, sutariate dėl konkrečių darbų ir galite vėl imtis savos veiklos.

Yra keletas modelių, kaip buhalterija įmonėje tvarkoma. Vienas iš būdų – sudaryti sutartį su specialistais, kurie tvarko apskaitą kelioms įmonėms. Tokiu atveju kas mėnesį (ar kitą sutartą laiko tarpą) buhalteriai atlieka nurodytas užduotis. Šis sprendimas vertinamas kaip naudingas piniginiu požiūriu. O ir patiems skaičiavimo meną įvaldžiusiems žmonėms taip dažniausiai įdomiau, darbas su keliomis kompanijomis leidžia tobulėti.

Pakartosime tai, ką sakėme pradžioje: jei apskaita atrodo sunkiai sutvarkoma, nesijaudinkite. Nepulkite į paniką, nes situacija koreguotina. Koreguotina ji į gerąją pusę. Net jei buhalterija nei kiek „nelimpa“, net jei toks užsiėmimas nei vienu procentu nepriimtinas, nėra ko nuliūsti. Jums padės profesionalai, kuriems skaičiai ir sutartys – įprasta…

…ir apskaita iš kažko sudėtingo, neaiškaus virsta tvarkos bei sklandumo pavyzdžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *