Urnos: kaip išsirinkti ir laikyti?

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, kremavimo paslaugos tampa vis aktualesnės ir vis daugiau žmonių jas renkasi. Pastaruoju metu mūsų šalyje susidomėjimas kremavimu yra stipriai išaugęs. Taip yra ne tik dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos, bet ir dėl to, kad vis daugiau žmonių pasirenka šį būdą. Tad  rinkoje stipriai populiarėja urnos. Pirma karta susidūrus su urnos paieška, gali kilti klausimų, kaip ją išsirinkti ir kaip vėliau su ja elgtis.

Kur įsigyti urną?

Labai dažnai tais atvejais, kai giminaičiai pirmą kartą naudojasi krematoriumo paslaugomis, kyla klausimų, ką reikės daryti su pelenais ir kur juos supilti. Taip pat retas žino, kur gali būti parduodamos urnos ir kur jų įsigyti. Iš tiesų standartinė urna yra išduodama krematoriume. Kartu su Jūsų artimo žmogaus pelenais. Tačiau daugelis renkasi įsigyti kitą urną, kuri labiau atitiktų artimo žmogaus charakterį arba būtų stilingesnė ir patikimesnė.

Koks turėtų būti urnos dydis?

Renkantis urną, svarbu įvertinti jos dydį. Jis priklauso nuo to, ką su urna darysite po laidotuvių. Pavyzdžiui, urnos gali būti ir labai kompaktiškos, ir gana didelės. Didesnės urnos dažniausiai perkamos tuomet, kai po atsisveikinimo urna yra palaidojama po žeme. Taip pat ir tokiais atvejais, kai urna pasiliekama namuose. Tuomet svarbu ne tik dydis, bet ir urnos stilius. Mažesnės urnos pasirenkamos tuomet, kai jos planuojamos laikyti kolumbariume ir ypač tuomet, kai kriptoje ketinama laikyti ne vieną urną.

Iš ko gaminamos urnos?

Urnų pasirinkimas rinkoje labai platus, tad galima rasti skirtingų stilių, formų, dydžių ir spalvų urnų. Jos gaminamos iš metalo, iš stiklo, medžio ar kitų medžiagų. Taip pat galima rasti ir ekologiškų urnų, kurios suyra po žeme labai greitai. Tad rinktis medžiagą reikėtų pagal tai, kokia labiau patiktų mirusiam žmogui ir kartu atsižvelgti į tai, kaip bus elgiamasi su urna. Pavyzdžiui, jeigu ketinate urną laikyti kolumbariume, reikėtų įvertinti, kad urna būtų ilgaamžė ir jos nepažeistų temperatūrų kaita ar drėgmė.

Kur galima laikyti urną?

Jeigu nenorite urnos laidoti, galite to nedaryti. Kai kurie žmonės mieliau artimo žmogaus palaikus urnoje laiko savo namuose. Kiti pasirenka urnos saugojimą kolumbariumo kriptoje. Be to, kartais galima urną palaikyti ir tik laikinai. Pavyzdžiui, jeigu laukiama, kol visi artimieji galės dalyvauti laidotuvėse. Tokiu atveju urna gali būti laikoma namuose ir laidotuves galima organizuoti vėliau, nebūtinai iš karto po kremavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *