Veiksmingi būdai, kurie padės apsaugoti savo nešiojamąjį kompiuterį

Dauguma šiuolaikinių vartotojų nešiojamąjį kompiuterį įsigyja dėl jo teikiamo patogumo ir universalumo. Tiesiog įsidedame savo nešiojamąjį kompiuterį į kuprinę, rankinę ar paprasčiausiai pasiėmę į rankas žengiame pro duris ir keliaujame į darbą, universitetą ar kt. Tačiau iš tikrųjų nereikėtų pamiršti, kad nešiojamasis kompiuteris turi ir trūkumą – jis pasižymi daug didesne rizika būti pažeistas ar netgi pavogtas nei tuo tarpu tradicinis stacionarus kompiuteris. Todėl išmintingiausia kur nors vykstant su nešiojamuoju kompiuteriu imtis visų atsargumo priemonių, kad jis būtų visiškai apsaugotas.

Taigi, jei jūs taip pat kasdien su savimi pasiimate savo nešiojamąjį kompiuterį, kuris jau seniai tapo neatsiejamu jūsų pagalbininku, pateiksime jums keletą naudingų patarimų, padėsiančių sumažinti tikimybę, kad jūsų nešiojamajam kompiuteriui nutiks kas nors blogo.

Nuo vagysčių apsaugoti kompiuterio dėklai

Nesvarbu, kur jūs kasdien vykstate ar į kokią kelionę planuojate leistis netolimoje ateityje, turite suprasti, kad vagys niekur nedingo. Tai reiškia, kad nepaisant to, ar jūs pėsčiomis kulniuojate į netoliese esančią kavinę, ar vykstate į oro uostą, turite būti budrūs ir imtis visų priemonių, kad apsaugotumėte savo nešiojamąjį kompiuterį nuo tykančių grėsmių.

Tuo tarpu vienas geriausių būdų tai padaryti yra aukštos kokybės nesiojamu kompiuteriu deklai, apsaugantys nuo vagysčių. Įsigijus paprastą krepšį, nešiojamojo kompiuterio tinkamai apsaugoti nepavyks. Tačiau nešiojamų kompiuterių dėklai arba krepšiai yra sukurti taip, jog nešiojamajam kompiuteriui suteiktų kuo didesnę apsaugą tiek nuo galimų fizinių kompiuterio pažeidimų, tiek ir nuo vagysčių. Todėl ieškodami nešiojamo kompiuterio dėklo, atkreipkite dėmesį į tokias funkcijas kaip užraktas nuo vagystės, neperpjaunama medžiaga, paslėptos vidinės kišenės ir kt.

Kuo labiau apsunkinsite gyvenimą piktavališkai nusiteikusiems asmenims, tuo saugesnis bus jūsų nešiojamasis kompiuteris. Ir nors aukščiausios kokybės nešiojami kompiuterių dėklai kainuoja brangiau nei įprastos kuprinės, tačiau įsigyti tokį dėklą yra daug pigiau nei pakeisti pavogtą ar pažeistą nešiojamąjį kompiuterį.

Nešiojamojo kompiuterio laikymas jam skirtame skyriuje

Nešiojamojo kompiuterio krepšyje arba dėkle yra atskiras skyrius, kuris skirtas jūsų nešiojamajam kompiuteriui laikyti, suteikiant jam kuo didesnę apsaugą. Taigi, akivaizdu, jog juo turėtų naudotis kiekvienas nešiojamojo kompiuterio savininkas. Toks skyrius paprastai turi papildomą paminkštinimą, kuris yra skirtas apsaugoti kompiuterį nuo galimų smūgių ar kitų fizinių pažeidimų.

Todėl ieškodami jūsų nešiojamajam kompiuteriui tinkančio dėklo, visuomet pirmiausia įsitikinkite ar jame yra atskiras nešiojamojo kompiuterio skyrius ir kaip jis yra apsaugotas. Tokio skyriaus viršuje, apačioje ir šonuose turėtų būti matomas pakankamas paminkštinimas. Ir, žinoma, prieš pirkdami nepamirškite išmatuoti savo nešiojamojo kompiuterio, kad tiksliai žinotumėte, jog pasirinktas nešiojamo kompiuterio dėklas iš tikrųjų tiks.

Įmautės nešiojamajam kompiuteriui naudojimas

Keliavimas drauge su savo nešiojamuoju kompiuteriu gali būti tiek praktiškas, tiek ir keliantis didelį galvos skausmą – ypač, jei jis nėra tinkamai apsaugotas. Nešiojamieji kompiuteriai yra brangūs technologiniai prietaisai, todėl kiekvienam vartotojui tenka pareiga pasirūpinti savo kompiuterio apsauga.

Jei jau išsirinkote nuo vagysčių apsaugotą ir labai kokybišką bei patvarų nešiojamojo kompiuterio dėklą, su jame esančiu kompiuteriui skirtu skyriumi, dabar atėjo metas įsigyti ir nešiojamojo kompiuterio įmautę, kuri bus kaip papildomas draudimas nuo galimų nelaimingų nutikimų. Nors nešiojamo kompiuterio dėklo viduje jau bus paminkštinimai, kurių reikia norint išvengti įbrėžimų, neprošal imtis papildomų priemonių, kurios užtikrins dar didesnę apsaugą. Savo ruožtu nešiojamojo kompiuterio įmautė turėtų gerai priglusti prie jūsų pasirinktame dėkle esančio nešiojamojo kompiuterio skyriaus, tokiu būdu suteikiant dar didesnį stabilumą ir saugumą.

Tvarkos palaikymas nešiojamo kompiuterio dėkle

Kai savo nešiojamąjį kompiuterį transportuojate jam skirtame dėkle arba krepšyje, turite būti tikri, kad jame esantys daiktai yra tinkamai organizuoti. Trumpiau tariant, jūsų nešiojamo kompiuterio dėklas privalo būti tvarkingas, kadangi priešingu atveju tokie daiktai kaip USB laidai, įkrovikliai ir kt. gali lengvai pažeisti kompiuterio korpusą. Taigi, jie visuomet turėtų būti laikomi atskirame skyriuje.

Dar vienas dalykas, nuo kurio turėtų būti apsaugotas jūsų nešiojamasis kompiuteris, yra maistas ir gėrimai. Dažnai vartotojai savo krepšyje yra linkę laikyti ir vandenį ar užkandžius, tačiau jei jie nebus saugiai atskirti nuo skyriaus, kuriame yra laikomas jūsų nešiojamasis kompiuteris, gali reikšmingai padidėti jo pažeidimo rizika. Todėl būtinai įsitikinkite, kad jie yra visiškai atskirti nuo nešiojamojo kompiuterio. Tačiau suprantama, jog geriausia vengti į savo nešiojamo kompiuterio dėklą dėti tokius daiktus kaip vandens buteliukas ar maistas.

Nešiojamo kompiuterio išjungimas ir uždarymas

Niekuomet nelaikykite savo nešiojamojo kompiuterio įjungto, kai juo nesinaudojate, ypač jei ketinate kompiuterį laikyti jam skirtame apsauginiame dėkle. Priešingu atveju jūsų nešiojamasis kompiuteris gali daug lengviau perkaisti, tokiu būdu pažeidžiant ir jo vidinius komponentus. Kai baigiate naudotis savo nešiojamuoju kompiuteriu, prieš kur nors keliaudami įpraskite išsaugoti savo atliktą darbą, jį išjungti, uždaryti ir saugiai įdėti į nešiojamo kompiuterio krepšį.

Žinoma, nėra būtina visiškai išjungti nešiojamojo kompiuterio – nebent numanote, kad juo nesinaudosite ilgesnį laiką. Priešingu atveju, jei savo nešiojamuoju kompiuteriu netrukus ketinate vėl naudotis, gali pakakti perjungti jį į miego arba hibernacijos režimą.

Papildomos saugumo priemonės lietingomis dienomis

Net jei prieš išeidami pro duris patikrinate orų prognozę, niekuomet negalite būti tikri, kokie orai jūsų laukia. Jei nesate tikri, ar nusimato lietus, ir jums reikia keliauti su savo nešiojamuoju kompiuteriu, turite pasirūpinti tinkama jo apsauga. Tokiais atvejais geriausia nešiojamąjį kompiuterį laikyti neperšlampamame nešiojamo kompiuterio dėkle arba krepšyje, kad jis būtų apsaugotas nuo bet kokios vandens žalos.

Žinoma, jei jūsų krepšys nėra atsparus vandeniui, galite investuoti ir į nebrangiai kainuojančią papildomą apsaugą nuo lietaus, kuria prireikus uždengtumėte savo krepšį. Kita vertus, visuomet galite pasinaudoti ir skėčiu.

Tinkamas elgesys su nešiojamo kompiuterio dėklu

Kai jau būsite įsigiję visus jūsų nešiojamojo kompiuterio apsaugai skirtus daiktus, nepamirškite, kad viso to nepakaks, jei jūs su savo nešiojamojo kompiuterio dėklu nesielgsite atsargiai. Nors nešiojamo kompiuterio dėklas iš tikrųjų suteikia labai didelę apsaugą, jo niekuomet neturėtumėte numesti ant grindų ar leisti jam kristi iš didesnio aukščio. Taip pat turėtumėte vengti ant savo nešiojamojo kompiuterio krepšio dėti sunkius daiktus, pavyzdžiui, rankinę, pirkinių krepšį, sunkias knygas ar kt.

Pabaigai

Kad ir kur vyktumėte su savo nešiojamuoju kompiuteriu, turėtumėte imtis visų įmanomų priemonių, kad jis visuomet būtų tinkamai apsaugotas. Tai yra ne tik labai brangus jūsų turtas, tačiau taip pat ir labai naudingas pagalbininkas kasdienėje veikloje, todėl siekiant išvengti kompiuterio sukrėtimo, pažeidimo, vagystės ar kitų galimų problemų, transportavimo metu savo nešiojamąjį kompiuterį visuomet laikykite kokybiškame ir patvariame dėkle. Jūsų nešiojamasis kompiuteris yra trapus technologinis įrenginys, kurį galima nesunkiai pažeisti, todėl nepamirškite pasinaudoti šiais jums skirtais patarimais ir galėsite ilgus metus sėkmingai naudotis savo nešiojamu kompiuteriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *