Įsirenginėdami namus žmonės susiduria ir su nemaža dilema – kaip juos kuo efektyviau apšildyti? Kaip žinia, mūsų šalyje daugelis žmonių tūkstančius litų kasmet išleidžia neefektyviai šildydami savo būstus. Na o tinkamai apsvarstytos alternatyvos leidžia ne tik sutaupyti. Tačiau reikia nuspręsti, ar pakaks kietojo kuro katilo, ar rinktis kokį kitą šildymo metodą. Daug kas priklauso ir nuo namo dydžio bei tipo: dideliems namams reikia „rimtesnių“ šildytuvų, o štai nedidelės kvadratūros namukams visai gali pakakti ir paprasto židinio ar krosnelės. Tačiau ekspertai teigia, kad tinkamai parinkus krosneles, jos gali tapti ir vieninteliais patalpų šildymo šaltiniais nepriklausomai nuo to, ar namas didelės, ar mažos kvadratūros.
Krosnelės – kuo iš tiesų jos ypatingos?
Maždaug kas trečias krosnelę įsigijęs namų ūkis ją naudoja kaip pagrindinę priemonę namams šildyti. Tačiau krosnelės efektyviausios šildant vieną didelę patalpą, nes šiluma pro uždaras duris nesklinda į kitas patalpas. Tad krosnelės naudojimo spektras yra kiek siauresnis negu židinio. Krosnelės skiriasi ir savo efektyvumu: pasirinkus pačią galingiausią, galima apšildyti ir 80-120 kvadratinių metrų dydžio būstą. Tačiau po patalpas turės cirkuliuoti oras, po durimis ir lubose reikia įrengti oro tarpus ir kt.
Ekspertai teigia, jog su šiuolaikinėmis krosnelėmis viskas įmanoma. Tačiau visgi krosnelės veikia kaip pagalbinės šildymo priemonės, pavyzdžiui, dideliuose valgomuosiuose, svetainėse – didelio ploto kambariuose, kur reikia ne tik šilumos, bet ir krosnelės jaukumo. Taip pat krosnelė gali tapti puikia alternatyva vėsesnėms rudens ar pavasario dienoms, kai pagrindinis šildymo mechanizmas dar neįjungtas arba jau išjungtas.
Dovre krosnelės jau yra pagamintos ir pirkėjai renkasi tai, kas yra ypač plačiame krosnelių asortimente. Jos labai paplito dėl to, kad yra paprastai bei greitai sumontuojamos. Labai svarbus kriterijus – krosnelės kompaktiškumas, nes ji užima net iki 2-3 kartų mažiau vietos negu židinys. Tai aktualu gyvenantiems nedideliuose namuose ar sodo nameliuose, kur kiekvieno baldo, aksesuaro ir kito įrenginio vieta turi būti kruopščiai suplanuota.
Ko prireiks panorus įsirengti krosnelę?
Namuose, kur norima pastatyti krosnelę, turi būti dūmtraukis ir prie jo turi būti galima prijungti naująjį namų šildymo prietaisą. Kai kuriais atvejais prireikia ir elektros lizdo, specialaus pado krosnelei, kuris pasižymi atsparumu ugniai. Reikėtų žinoti ir tai, kad krosnelė nėra atvira ir ji nėra montuojama sienoje kaip kad židinys. Krosnelė ypatinga tuo, kad ji yra pastatoma bet kurioje pageidaujamoje vietoje kambaryje.
Rinkoje yra ir tokių krosnelių, kurias galima išklijuoti keramikos plokštelėmis
Ne tik krosnelių pasirinkimo, bet ir apdailos perspektyvos yra kur kas didesnės nei daugeliui atrodo: krosnelės gali būti su keramikos apdaila, kuri yra ne tik saugi, bet ir leidžia pasirinkti norimas spalvas bei plokščių dydžius. Tokia apdaila išpildo tų, kurie svajoja apie židinius, svajones: apklijuota plokštelėmis krosnelė savo išore primena židinį ir padeda sutaupyti erdvės. Metalinės Dovre krosnelės dažniausia būna neutralių – rudos, juodos, pilkos, metalo – spalvų. Ypač džiugina, kaip jau minėta, krosnelių asortimentas, nes galima išsirinkti tokią, kuri labiausia prie širdies.
Kokie dar krosnelių privalumai?
Vienas didžiausių privalumų – krosneles galime apžiūrėti iš visų pusių ir iš karto įsivaizduoti, kaip jos atrodys mūsų namuose. Tuo tarpu pasirinkus statyti suprojektuotą židinį niekada nežinosime, kaip atrodys galutinis variantas – gal jis tiesiog nepatiks.
Dar vienas labai didelis privalumas – tai nedidelė krosnelių kaina. Priklausomai nuo gamintojo, krosnelę galima įsigyti vos nuo 1000-2000 litų, tad šis patogus namų šildymo būdas atsiperka vos per kelis šildymo sezonus.
Krosnelės yra labai efektyvios, nes yra gaminamos iš tvirto metalo, pavyzdžiui, ketaus, kuris pasižymi šilumą izoliuojančiomis savybėmis, tad įkaitusios Dovre krosnelės šilumą išlaiko valandų valandas, ne taip, kaip atviri židiniai, kurie atvėsta vos malkoms sudegus.
Parašykite komentarą