Baldų kataloge nusižiūrėjote nuostabiausią pasaulyje sofą, o pastačius ją svetainėje ji atrodo tarsi praeito amžiaus gremėzdas? Pramonė negamina tokio virtuvinio stalo, kuris tilptų virtuvėje neužgriozdindamas viso praėjimo? Spintos arba netelpa į joms skirtą arba šalia jų lieka nenaudojamas tarpas dulkėms kauptis? Pažįstama situacija? Nieko keista, su tuo susiduria visi gyvenantys senesnės statybos namuose, nedideliuose butukuose, kurių erdvių išplanavimas tikrai ne visuomet dėkingas. Visgi, šiais laikais net ir mažos erdvės nėra laikomos iššūkiu dizaineriams ar bent kiek besidomintiems interjero tendencijomis.
Kokios gudrybės padeda sukurti jaukius namus
net ir itin mažuose butukuose?
Pagrindinė gudrybė – baldų gamyba pagal individualius užsakymus. Jei nėra galimybės rasti baldus tinkančius konkrečiam būstui, galima juos užsakyti pagaminti. Kadangi mažuose butuose kiekvienas centrimetras yra svarbus, gaminantis baldus yra maksimaliai efektyviai išnaudojama erdvė. Pavyzdžiui, rasti drabužių spintą, kuri būtų tokio pat pločio kaip ir siena, kartais neįmanoma. Liekantis 10 cm tarpas nuo sienos iki spintos yra paprasčiausiai erdvės švaistymas, nes ten nieko nepasidėsi, o tik kaupsi dulkes. Puikus sprendimas tokiu atveju spinta nuo grindų iki lubų, nuo vienos sienos iki kitos su slenkančios sistemos durimis. Pirma, maksimaliai išnaudojama visa siena iki pat lubų, antra, slankiojančios sistemos leidžia sutaupyti vietą, kadangi nereikia galvoti apie papildomą erdvę, kad pilnai atsivertų spintos durys. Mažose patalpose labai brangus kiekvienas centimetras. Net ir tas, kuris būtų reikalingas varstomų durų spintos pilnam durų atvėrimui. Spinta stumdomomis durimis nesukelia jokiu apribojimu. Stalą, kėdę, komodą galima statyti visiškai greta tokios spintos ir visiškai nenukentės nei vieno baldo naudojimo patogumas.
Kuomet maža erdvės, reikia galvoti apie universalumą ir praktiškumą. Vienas kinas, 25 kvadratinių metrų bute sugebėjo įsirengti ne tik virtuvę, vonios kambarį, bet ir namų kiną su didele plačia lova bei jaukią svetainę. Galvojate, kaip tai įmanoma? Paslaptis – besitransformuojantys baldai. Baldų gamyba yra itin ištobulėjusi, tad pagal jūsų poreikius ir būsto erdvės galimybes galima sukurti įvairiausias baldų variacijas. Prie sienos pritvirtintas stalas kuomet nenaudojamas gali tiesiog nusileisti prie sienos, lova transformuotis į sofą, o pufikas tuo pačiu būti ir daiktadėže. Tereikia gerai apgalvoti kokias funkcijas norėtumėte suteikti baldams ir kaip maksimaliai išnaudoti juos bei erdvę kurią jie užims.
Pasitelkus fantaziją, net ir pačios mažiausios patalpos lengvai gali virsti mielu buteliu, kuriame su malonumu gyvensite ne vienus metus.
Turi kitokią nuomonę – išsakyk ją komentare. Straipsnis patiko – spausk Like .
Parašykite komentarą