Kiek sveria Jūsų fotoaparatas?
Jei ant savo veidrodinio fotoaparato turite kintamo židinio objektyvą (liaudiškai: zoom‘inis), tai atsakymas: sunkus. Veidrodinis fotoaparatas su tarkim 70-200 mm teleobjektyvu yra ganėtinai sunkus ir visą dieną su tokia komplektacija fotografuoti yra gana sunkiai įveikiama užduotis.
Be abejo, yra daug situacijų, kuomet kintamo židinio objektyvas yra idealus pasirinkimas. Tačiau vestuviu fotografas fotomyliu.lt sieks įtikinti, kad fiksuoto židinio objektyvai (liaudiškai: fiksai) yra ženkliai geresnis pasirinkimas.
Tačiau zoom’as labai dažnai būna reikalingas. O su reikiamu židinio nuotoliu objektyvo galite ir neturėti. Ką tada daryti? Šiuos klausimus yra tekę girdėti ne vieną kartą. Anot vestuvių fotografo fotomyliu.lt kintamo židinio objektyvai suteikia tingėjimą, snaudulį fotografavimo metu. Šie objektyvai malšina mąstymą, kai tenka fotografuoti. Tuo tarpu, fotografuojant su fiksuoto židinio objektyvais, tenka galvoti, ieškoti geresnio rakurso, padėties, todėl dažniau užfiksuojami įdomesni kadrai.
Fotografuodami su kintamo židinio objektyvu, tiesiog būna patogu: užtenka stovėti, keisti židinio nuotolį su ranka – tiesiog apriboji save. Aišku, yra tam tikrų momentų, kai tokie objektyvai suteikia geresnę galimybę gerai nufotografuoti. Tačiau fiksuoto židinio objektyvų nauda nusveria kintamo židinio objektyvus. Fotografuojant fiksuoto židinio nuotolio objektyvais priartinimas (zoom‘as) tampa Jūsų kojos. Šie objektyvai padeda išlaisvinti kūrybiškumą, sutelkti dėmesį, rezultatai bus nuosekliai įdomiai kitokie. Jei fotografuojate su kintamo židinio nuotolio objektyvu ir netikite, tai raginu atlikti eksperimentą. Eksperimentas trunka 1 savaitę (jei fotografuojate kasdien) arba 5 kartus (jei fotografuojate pasitaikius progai). Kiekvieną dieną fotografuokite TIK su vienu pasirinktu židinio nuotoliu, pavyzdžiui, jei turite 18-105mm objektyvą, tuomet pirmą dieną fotografuokite su 24mm židiniu (ir jo nekeiskite). Antrą dieną – 105mm, trečią dieną – 35mm, ketvirtą dieną – 85mm, penktą dieną – 50mm. Pamatysite, kad kiekvieną dieną labiau dirbs smegenys, teks galvoti, ieškoti kitokio rakurso, teks pabėgioti. Visos šios fizinės pastangos bus kompensuotos išvydus kitokius ir kūrybingų sprendimų rezultatus. Tad linkiu įsitikinti patiems ir pasidalinti rezultatais, pavyzdžiui socialiniuose tinkluose. Visi pastebės Jūsų kūrybiškumo proveržį.
Be to, daugelis žinomų fotografų naudojo fiksuoto židinio nuotolio objektyvus. Tiesiog tereikia arčiau prieiti. Taip pat fiksai yra lengvesnį, tad tampyti sunkiai sveriančius krepšius ar kuprines tenka atsisakyti. Tai palengvina šedevrų ieškojimą, tad galima su tokia komplektacija kasdien lengvai vaikščioti. Pirkdami fiksą, sutaupysite pinigų medicinos išlaidoms mokėdami už kaklo ir nugaros negalavimus. Didžiausias fiksų privalumas yra plati didžiausia diafragma (nuo f1.2 iki f1.8). Toks privalumas suteikia fotografuojančiam dvi naudas: mažesnė ryškumo zona (susiliejusio fono išgavimas) bei patogu esant prastoms apšvietimo sąlygoms. Jei tenka fotografuoti aplinkoje, kurioje mažai šviesos, tai galima su šviesiu objektyvu tinkamai be blykstės nufotografuoti su mažai pakeltu ISO, nei tai daryti reikėtų su zoom‘u (didžiausias f2.8). Nors dabar yra kintamo židinio objektyvų, kurių didžiausia diafragma yra net f1.8. Taip pat daug diskusijų kyla apie tai, kad vaizdo kokybė, fotografuojant su fiksuoto židinio objektyvais, yra geresnė, nes objektyvo konstrukcijoje yra mažiau elementų.
Tad kokius fiksuoto židinio nuotolio objektyvus pasirinkti? Vestuvių fotografas fotomyliu.lt dažniausiai fotografuoja Vestuves naudodamas 14mm, 24mm, 28mm, 50mm ir 85mm šviesius objektyvus (f1.4 arba f1.8). Iš jų 50 proc. naudoja 28mm, 45 proc. – 85mm ir 5 proc. 14mm objektyvus. Jei sunku apsispręsti, kuris jums patogesnis, tai geriausias sprendimas prieš perkant – išsinuomoti arba pasiskolinti. Po pabandymo, puikiai atsirinksite, kurie židinio nuotoliai jums tinka.
Parašykite komentarą