Ar norėtumėte, kad anglų kalba neprimintų neaiškaus žodžių kratinio? Ar norėtumėte nuvykę į užsienį laisvai susišnekėti? Ar norėtumėte į CV įrašyti apie gerus anglų kalbos įgūdžius? Visa tai vilioja. Tačiau dažnai galimybės praleidžiamos, nieko nesiimama. Kodėl? Nes nežinoma, kad yra toks dalykas kaip unikalūs paprastumu anglų kalbos kursai.
Užsienio kalbos mokėjimas – tai atviri vartai į daugybę galimybių. Pirmiausia svarbu mokėti gimtąją kalbą, ją puoselėti, tačiau pasauliui kasdien sukantis gausūs informacijos kiekiai taip greitai neišverčiami. Tad tiek mokantis aukštojoje mokykloje, tiek dirbant prireikia šaltinių, pateikiamų nelietuviškai.
Sudėtingumas atbaido
Kad ir kokią didžiulę naudą įžvelgtų, žmonės netgi vengia pradėti mokytis. Vengia to, kas naudinga? Paradoksalu, bet taip. Kas gi atbaido? Ogi sudėtingumas. Įsišaknijęs įsitikinimas, kad anglų kalba nelengva, kad reikia įsisavinti ištisus puslapius neįdomios gramatikos.
Gerokai anksčiau nei šiemet kai kas suprato, kad kai kurie tradiciniai mokymosi būdai turėtų užleisti vietą kitiems, efektyvesniems. Ir vis daugiau norinčių išmokti įsitikino – unikalūs paprastumu anglų kalbos kursai yra verti dėmesio. Kad ir kaip keistai skambėtų tas „paprastumas“, bet būtent tai yra vienas iš svarbių veiksnių bandant išmokti. Juk sudėtingumas atbaido.
Pasiteisinimai
Neatrandama laiko, nėra reikiamų išteklių, trūksta gabumų – kelios priežastys, kurias žmonės dažnai linkę vardyti. Bet geriau pagalvojus tampa aišku, kad tai tik pasiteisinimai (ne visada, bet kokiais 90 proc. atvejų).
Kad pasiteisinimai nepaimtų viršaus, geriausias sprendimas – tokie anglų kalbos kursai, kurie dirbtinai neišpūsti į tonas gramatikos. Niekas nesako, kad gramatika bevertė, tačiau kai kada susidaro įspūdis, jog norėdamas šnekėti turi atmintinai mokėti kiekvieną užsienio kalbos taisyklę. Ir tai nėra tiesa, nes pasiteiravę tų, kurie laisvai kalba angliškai, gautumėte kitokį atsakymą. Neretai netgi nežinoma, kas tai per taisyklė, o paprasčiausiai susišnekama.
Teorija ir praktika
Šioje vietoje pravartu užsiminti apie teorijos ir praktikos atskirtį. Jei vien „zubrinama“ teorija, tai net ir po ištisų mokymosi mėnesių negalima garantuoti, kad pavyks palaikyti pokalbį svetima kalba.
Teorija galbūt atrodo kaip paukščių kalba ar kaip žodžių kratinys, tačiau ne tik gilinantis į taisykles, bet ir bandant šnekėti imama kai ką suprasti. Suvokiama, kad nėra ta anglų kalba tokia sudėtinga; suvokiama, kad ne visada mokymasis turi būti nuobodus; suvokiama ir dar daug įvairių dalykų.
Skirtingi lygiai
Reikėtų pasakyti, kad norint išmokti pirmiausia reikalingas atskaitos taškas. T. y. jei jau mokėtės anglų kalbos ir norite įgūdžius patobulinti, jums aktualūs vienokie kursai. O jei nemokate daugiau nei trijų žodžių, teks užsirašyti į kitokius kursus. Vieniems žmonėms kyla klausimas, kur vyksta intensyvios anglų kalbos pamokos, o kitiems laiko faktorius konkrečiu metu neturi reikšmės.
Bet svarbiausia, kad nepaisant skirtingų lygių unikalūs paprastumu anglų kalbos kursai – tai galimybė ne tik pasimokyti, bet ir gerai įsisavinti užsienio kalbą, pritaikyti taisykles praktiškai ir netgi išvengti begalinio gramatinio snaudulio.
Parašykite komentarą