Pradėjus galvoti apie savo verslą, reikėtų pradėti galvoti ir apie finansinius reikalus bei buhalterio darbus. Taip jau yra, kad Lietuvoje įvairių rūšių verslininkai ir laisvųjų profesijų atstovai turi pasirūpinti visais finansiniais reikalais, susijusiais su jų darbu. Tam nuolat reikalinga buhalterinė apskaita, padedanti susiplanuoti savo biudžetą, o valstybei leidžianti tinkamai suskaičiuoti, kiek gi mokesčių iš savo uždirbtų pinigėlių turėtumėte sumokėti valstybei. Kartais manoma, kad buhalterio paslaugos reikalingos tik įmonei, tačiau iš tiesų yra ir kiti verslo subjektai, kuriems reikalingos buhalterinės paslaugos.
- Žinoma, kad daugiausiai žmonės dėl profesionalių buhalterio paslaugų kreipiasi tuomet, kai reikia sutvarkyti uždaros akcinės bendrovės arba kitaip įmonės finansinius reikalus. Čia kasdien vyksta pirkimai ir pardavimai, mėnesio gale skaičiuojamos inventorizacijos, pervedami atlyginimai, mokami mokesčiai. Kasdienė finansinių operacijų visuma ir yra buhalterinė apskaita. Dažniausiai įmonėje yra atskiras profesionalas žmogus buhalteris, kuris visu tuo užsiima. Darbas tikrai sudėtingas, reikalaujantis žinių ir laiko. Todėl ne retai savo nepriekaištinga įmonės situacija besirūpinantys verslininkai pasisamdo profesionalius buhalterius, kuriems buhalteriniai reikalai – ilgametė kasdienybė.
- Kita teisinė forma, kuriai privaloma vesti buhalterinę apskaitą – įndividuali įmonė. Čia taip pat kasdien reikia fiksuoti visus įmonės pinigų judėjimus, kitas finansines operacijas. Individuali įmonė taip pat moka mokesčius valstybei bei reguliariai atsiskaito apie savo finansinę padėtį.
- Nors dažnai manoma, kad viešosios įstaigos yra tik ne pelno siekiančios organizacijos, joms pelno siekti įstatymas nedraudžia, tiesiog apriboja pelno sumas. Tačiau tai, jog dažniausiai tokios įmonės neturi nuolatinio finansinio šaltinio, neatleidžia jų nuo buhalterinės apskaitos. Joms taip pat privalu reguliuoti ir fiksuoti savo finansines operacijas. Taigi čia taip pat praverčia profesionalus buhalteris, o dar geriau – išmanantis būtent viešųjų įstaigų buhalteriją. Mat joms gali būti taikomi kiek kiti mokesčiai ar net lengvatos.
- Dirbantiems pagal individualios veiklos pažymą taip pat reikia vesti buhalterinę apskaitą. Dažiausiai tai laisvai samdomi specialistai, tačiau jie moka mokesčius valstybei, todėl turi vesti ir savo buhalterinį žurnalą. Kasmet vedama buhalterinė apskaita leidžia jiems lengviau suskaičiuoti savo biudžetą bei sumas, kurias reikia sumokėti valstybei kartą per metus deklaravus pajamas.
Parašykite komentarą